Akıllı Saat Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

0
22
views

akilli-saatAkıllı saat almayı düşünüyor ancak ne tür bir model alacağınıza karar veremiyorsanız, işlevsellikleri açısından dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

İşletim Sistemi ve Ekran

Akıllı saatinizin kullandığınız cep telefonunuz ile uyumlu olması çok önemlidir. Bu konuda fikir edinebilmek amacı ile telefonunuzu kullanarak Google’ın akıllı saat uyumluluk kontrol sitesine girebilir ve satın almayı planladığınız akıllı saatin telefonunuzla olan uyumluluğunu ölçebilirsiniz.

İşletim sistemi kadar önemli olan bir diğer konu ise; akıllı saatin sahip olduğu ekranın özelliğidir. Akıllı saatinizi kullanırken parlama sorunu yaşamamak için tercihinizi e-ink ekranlardan yana kullanabilirsiniz. Ayrıca bu tür ekranların pil ömürlerinin diğer akıllı saat ekranlarına göre daha uzun olduğunu da söylemekte fayda var.

Arayüz ve Kişiye Özel Akıllı Saat İmkânı

Günümüzde akıllı saatler, klasik düğmeli olanlar ve dokunmatik ekrana sahip olanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Düğmeli saatler fiyat olarak daha ucuz olmakla birlikte, dokunmatik ekranlı saatlerin teknoloji açısından daha modern olduğunu söyleyebiliriz.

Kişiselleştirme imkânı ise bugün pek çok akıllı telefonda zaten var olan bir özelliktir. Ama siz yine de kullanışlılığı sebebiyle kayışı kolay açılan akıllı saatlerden tercih edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here