Android Disk Temizleme Nasıl Yapılır ?

0
20
views

Android cihazlar yenileştikçe depolama kapasiteleri de oldukça arttı ancak halen yeterli gelmemektedir. Android cihazda kabaran dosyalar cihazı yavaşlatıyor ve Android kullanıcılarının canını sıkıyor. Bu durumda ilk başvurulan yol Android Diskini Temizlemek oluyor. Ancak birçok kişi bu işlemin nasıl gerçekleştiğini, nasıl yapıldığını bilmemektedir. Bu kullanıcılara bu yazımızda yardımcı olacağız.

“Android Disk Temizleme Nasıl Yapılır ?” hakkında inceleme yapalım.
İhtiyacınız olmayan uygulamaları kaldırın.
Android cihazınızda kullanmadığınız ancak boşuna yer kaplayan uygulamalar elbet vardır. Bu uygulamaları kaldırın. Bunun için Ayarlar- Uygulamalar sekmesinden ulaşabilirsiniz.

  • Cihazınızda ki dosyaları SD karta aktarın.

Android cihazların kendi kapasiteleri bazen kısıtlayabiliyor. SD kartlar burada kurtarıcı oluyor. Bazı cihazlar SD kart destekli gelmese de olan cihazlar için avantaj olmaktadır. Cihazın kendisinde ki dosyaları SD karta aktarın.

  • Gereksiz dosyaları silin.

Android cihazlarda önceki uygulamalardan kalmış dosyalar gereksiz yer kaplayabiliyorlar. Bu dosyaları Google Play üzerinde ki uygulamalar ile temizleyebilirsiniz. Google Play üzerinde birçok uygulama bulunmaktadır. Bu programlar size oldukça yardımcı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here