Android One Detaylı Bilgilendirme

0
102
views

Android One Detaylı Bilgilendirme

Android One, Google ve diğer önde gelen donanım markalarının, iş birlikteliği ile tasarladıkları akıllı bir telefon markasıdır. Temsili olarak, gücünü sadece donanımındaki gelişmiş bileşenlerden almayıp, onu en verimli şekilde kullanmak için geliştirilmiş olan yazılımlardan alan bütünsel bir deneyimdir.
Özellikle akıllı bir telefona sahip olmak isteyip, ona yüksek fiyatlar ödemek istemeyen, kullanıcılar için tasarlanmış bir telefondur.
En son işletim sistemine sahip olması sebebiyle sürekli olarak güncel kalmaktadır. İki yıl süreyle, otomatik olarak güncelleme almaktadır. Telefonun önemli bir özelliği olan, pil tasarruf modu ile, pil ömrünü 90 dakikaya kadar arttırabilmektedir. Sonuç olarak uzun pil ömrü sağlamaktadır.
Sadece 2 kaydırma hareketi ile veri kullanımını kapatıp açabilmesi ile hızlı veri sağlamaktadır. Akıllı bildirimler özelliği sayesinde, bildirimlerin yönetimi telefon sahibinde olmaktadır. Önemli bildirimlerin ne zaman alınacağına kişi kendisi karar verebilmektedir.
Android’in yeni tasarımıyla birlikte, ekranın her köşesinde sezgisel, renkli ve takılmadan akan grafikler sunarak Material Design sağlamaktadır. Uygulamalarındaki hızlı başlatma ve konumlar arasında hızlı geçişi sağlamayı garantilemek açısından, Google uzmanları tarafından test edilmiştir.
Telefonun içinde yüklü olan; Google arama, Youtube, Gmail ve daha fazlası ile en iyi yerleşik Google özelliklerini taşımaktadır. Güvenliği, Lollipop ve Android’in en güvenli sürümünü taşıması nedeniyle yüksektir.
Telefonun içindeki her şey Google’da otomatik olarak yedeklenebilmektedir. Uygulamalar, ayarlar hatta çekilen fotoğraflar bile yedeklenebilir. Bu sayede, sınırsız sayıda fotoğraf çekebilme imkanı sağlanmakta ve kişiye özel olarak saklanabilmekte ve arzu edilen zamanda paylaşımı yapılabilmektedir.
En güncel Android Lollipop sürümüyle beraber gelen General Mobile 4G, 64 bit destekli yeni nesil Snapdragon işlemcisi ile fiyatına göre başarılı özellikleri aşağıda sıralanmıştır.
2 GB RAM,
5 inç büyüklüğünde HD (720p) IPS ekran,
Sağlam ve çizilmelere dayanıklı Gorilla Glass cam,
13 MP AF kamera,
Çift LED flaşlı destek,
5 MP ön kamera ve
4G/LTE desteği ile gelişmiş özelliklere sahiptir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here