Android Telefonu Hızlandırma Yöntemi

0
53
views

Android cihazımı nasıl hızlandırabilirim, bu soru neredeyse tüm Android telefon kullanıcılarının cevabını merak ettiği, araştırdığı bir soru haline gelmiştir. İnternet üzerinde birçok yöntem mevcut ama hepsi işe yarayan yöntemler değildir. Bu yazımızda sizlere en bilindik android telefon hızlandırma yöntemlerini anlatacağız.

-Widget Uygulamalarını Kullanmayın

Cihazınızda bulunan küçük işleve sahip wigdetler, cihazınızı büyük miktarda yavaşlatan  uygulamalardır. Küçük işlevleri olmalarına rağmen cihazı önemli miktarda yavaşlatırlar, bu durumdan dolayı o widget uygulamalarını kullanmamaya özen gösterin.

-Hızlandırma Uygulamaları

Clean Master, DU Speed Booster, Smart Booster, Greenify gibi android telefonları hızlandırıcı işleve sahip uygulamaları kullanın. Bu uygulamalar, cihazınızda yer kaplayan gereksiz dosyaları tek bir dokunuşla temizlemenize olanak sağlar. Sd kartınızı çok çabuk bir şekilde temizlemenize olanak sağlar. Cihazınızı kapatmanıza rağmen arka planda çalışan uygulamaları kapatabilmenize sağlar.

Bu uygulamalar cihazınızı %50-60 oranında arttırma kapasitelerine sahiptir. Uygulamaları düzenli bir şekilde kullanmalısınız, bir kez kullanıp bir daha kullanmamak pek fazla fayda sağlamaz. Sadece o gün içerisinde bir hız artışı fark etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here