Apple Garantisi Nereden Nasıl Sorgulanır

0
43
views

Apple Garanti Sorgulama Nedir, Nasıl Yapılır?

apple-servis-kontrolGaranti teknolojik ürünler satın alınırken en fazla önem verilen olgulardan birisidir. Cihazın herhangi bir an veya durumda ortaya çıkarabileceği sorunlarda garanti işimize çok fazlaca yaramaktadır. Özellikle ikinci el ürün satın almak isteyenlerin en çok sorduğu soru olan garantinin varlığını öğrenmemiz Apple sayesinde çok kolay olabilmektedir. Biz de bu yazımızda; Apple’ın internet sitesi üzerinden iPhone garanti sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, teknik destek sürecini ve Apple Careuygulaması hakkındaki bilgileri kısaca anlatmaya çalışacağız.

Sorgulama işlemi için Apple’ın garanti kapsamı denetle sayfasını aratarak veya yerini biliyorsanız internet sitesinden açınız. Site açıldığında karşınıza Donanımınızın seri numarasını girin ve Lütfen kodu girin bölümleri çıkacaktır. iPhone seri numarasını bulmak için cihazınızda Ayarlar bölümünden Geneli bulun ve alt sekmesinde olan Hakkında bölümündeki seri numarası bölümünden cihazınızın seri numarasını öğrenebilirsiniz. Sitedeki yerlere gerekli bilgileri girdikten sonra garanti bilgilerini kolayca elde edebilirsiniz. Ayrıca burada geçerli satın alma tarihi, teknik destek süresi, servis bilgileri ve AppleCare koruma planına uyumluluk bilgileri yer alır. Onarım ve Servis Kapsamı seçeneğinin altında bulunan Tahmini Son Kullanma Tarihi bölümünden cihazınızın ne kadar garanti süresi kaldığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Eğer bir Apple cihaz alırsanız ve bu cihaz ikinci el olacak olursa garantisi olup olmadığına muhakkak baktırın. Çünkü garantisiz bir cihaz sorun çıkardığında sizi çok zor durumlara sokabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here