Apple’ın otomobil üretmesine kesin gözüyle bakılıyor!

0
20
views

apple-arabaBilgisayar ve mobil cihaz üretiminde sektörün liderlerinden olan Apple’ın otomobil üretimi alanına girmek istediğinden uzun süredir söz ediliyor. Fakat bu girişimin yalnızca bir söylenti mi olduğu noktası henüz netleşmemişti.

Apple yetkilileri tarafından resmi açıklamalar yapılmasa da Apple’ın otomobil üretimi için bazı girişimlerde bulunduğu ise çeşitli araştırmacıları ortaya çıkartmıştı. Hatta geçtiğimiz hafta Wall Street Journal gazetesinden bir haberci Apple’nın Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma bakanlığından izin talep ettiği bir mektuba ulaştığını duyurmuştu.

Söz konusu habere göre yakında yatırım yapılması planlanan otomobil alanındaki prototiplerin Ulaştırma Bakanlığı izni ile trafik testlerinin yapılabilmesi için izin isteniyordu.

Son yaşanan gelişmelerle birlikte Bob Mansfield’in Apple’ın otomobil projesinin başında olduğu iddia edilmeye başlandı. Bu projenin adı hakkında da çeşitli söylentiler mevcut. Projenin Project Titan adını taşıyabileceği konuşulanlar arasında.

Ayrıca Apple’ın diğer otomobil üreticileriyle deneyim paylaşımı yapmak istediği de gelen bilgiler arasında. Bir süre önce basına sızdırılan bilgilere göre Apple, otomobil alanındaki önemli markalardan olan Mercedes ve Ford ile işbirliği yapmaya çalışmış ancak karşılıklı güvenlik ve veri gizliliği sebepleri yüzünden anlaşmaya varamamışlardı.

Bugün gelinen noktada ise Apple’ın şikayet ettiği temel mesele otomobil üreticilerinin veri ve deneyim paylaşımından kaçınıyor olmaları.

Fakat artık, söz konusu bu haberlerle birlikte, teknoloji devi Apple’ın otomobil alanına gireceğine kesin gözüyle bakmak mümkün. Üstelik Apple’ın otomobil üretimi için bazı internet adresleri ve alan adlarını rezerve ettirdiği de gelen bilgiler arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here