Avastta Başlangıç Taraması Nasıl Yapılır ?

0
29
views

Avastta Başlangıç Taraması Nasıl Yapılır ?

avastAvast ile başlangıç taraması yapmak için öncelikle Avast Free Antivirüs programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Kurulumun ardından otomatik olarak kısa bir tarama gerçekleştiriliyor, sonrasında ise başlangıç ekranına yönlendiriliyorsunuz.

Başlangıç etrafına yönlendirildikten sonra sol üst köşede ‘’Tara‘’ butanunu bulup ‘’Antivirüs Taraması Yap‘’ kısmını seçiyoruz. Başlangıç taraması yapacağımız için ‘’Tara’’ penceresinden ‘’ Açılış Taraması’’ kısmını seçiyoruz ve taramayı başlatıyoruz.

Tarama kısmında sistem sürücüsü ve otomatik ayarlanmış olan programlar seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz bir dosya, zip ya da rar dosyası eklemek için ‘’Ekle’’ butonuna basarak taranmasını sağlayabilirsiniz. Ek seçeneklere de bir baktıktan sonra taramayı başlatmak için ‘’Başla’’ butonuna basıp ardından çıkan uyarıyı Evet olarak seçmek yeterli olacaktır. O an bilgisayarınızda önemli bir işlem yapıyorsanız Hayır’ı seçerek, sistemin bir sonraki açılışında başlangıç taraması yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Başlangıç taramasıyla işimiz bittikten sonra, artık virüs programını kapatmak için ‘’ Tara ‘’ ekranından açılış taramasının hemen yanında bulunan ‘’Programlama’’ butunonu tıklarız. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra Avast  başlagıç taramanız sonlandırılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here