Bilgisayarlara Android Nasıl Kurulabilir?

0
120
views

Bilgisayara Android Nasıl Kurulabilir?

pc-androidSon zamanlarda gündeme gelen ve akıllı telefonlardan tabletlere kadar her türlü cihazda yer alan Android işletim sistemi, yeni yayınlanan programlar sayesinde masaüstü bilgisayarlar ve laptoplarda da kullanılmaya başlanmıştır.

Bilgisayara Android İşletim Sistemi Neden Kurulmalıdır?

Son derece popüler bir işletim sistemi olan Android işletim sistemi mevcut uygulamaları sayesinde hem ilgi çekmekte hem de sıklıkla tercih edilmektedir. Günümüzde sadece akıllı cihazlarda yer alan bu işletim sistemini büyük ekran bir masaüstü bilgisayarda fare ve klavye kullanmanın rahatlığı ile kullanmak isteyen kullanıcılar özellikle Android işletim sistemini kendi kişisel bilgisayarlarına yüklemek istemektedirler.

Aynı zamanda Play Store’da yer alan birbirinden eğlenceli oyunlar ile de Android işletim sistemi tercih edilmekte ve kullanıcılara alternatif yollar önermektedir.

Bilgisayara Android İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Android işletim sistemini masaüstü bilgisayara veya laptoplara kurabilmek için öncelikle bilgisayarda Windows 7, Windows Vista veya Windows 8 yüklü olması gerekmektedir.

Ünlü grafik teknoloji firması SocketQ tarafından geliştirilen Windows Android isimli yazılım sayesinde Android işletim sistemi masaüstü bilgisayarlara veya laptoplara da kurulabilmekte ve rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Uygulamanın kurulup çalışmasının sağlanmasının ardından asıl amaç uygulamaları yükleme ve oyunları oynamak olmaktadır. Telefondaki mantıkla aynı mantıkta işleyen bu yazılım, APK dosyalarının aktarımı sayesinde gerçekleşmektedir. Bu sayede Android’de yer alan tüm uygulamalar artık masaüstü bilgisayarda da yer alabilmekte ve keyifle kullanılabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here