Birdman 2017 Yılının Oscar Şampiyonu

0
54
views

Birdman 2017 Yılının Oscar Şampiyonu

Bu sene 87.’si düzenlenen Oscar ödülleri sahiplerine kavuştu. Birdman filmi “En İyi Film Ödülü”ne layık görülürken, Birdman filminin yönetmeni Alejandro G. Inarrutu ise “En İyi Yönetmen” dalında Oscar sahibi oldu. 

Oscar ödülleri California eyaletinin Los Angeles şehrinde 87. kez sahiplerini buldu. Hollywood Kodak Tiyatrosu’nda yapılan ödül töreninde herkesin heyecanı gözlerinden okunurken, gecenin kazananı Birdman filmi oldu. En iyi yönetmen olmak için her gün daha fazla çalışan Alejandro G. Inarrutu 2015 yılında amacına ve hayallerine ulaştı.
Birdman oyuncu kadrosu

Başrolünde Michael Keaton’un yer aldığı Birdman sinema filminde, Michael Keaton’a Naomi Watts, Edward Norton, Zach Galifianakis, Emma Stone ve Andrea Riseborough eşlik ediyor. Birman filmi kara komedi türünde sinema izlemeyi sevenlerin karşısına çıkıyor. Alejandro G. Inarrutu bu film ile en iyi yönetmen unvanını almadan önce, 2000 yılında Paramparça Aşklar ve Köpekler ile 2003 yılında Yirmi Bir Gram, 2006 yılında Babil ve 2010 yılında da Beatiful gibi çalışmalarla sinema sevenlerin karşısına çıkmıştı.

Filmde neler oluyor?

Filmde bir dönem Birdman adındaki bir süper kahraman filmleri serisi ile ünlenmiş olan Riggan, Broadway’de kendi yönetecek olduğu ve de başrolünde kendisinin oynayacağı bir oyunun son hazırlıklarını yaparken izleyicilerin karşısına çıkıyor. Provalar devam ettiği sırada oyunculardan bir tanesi aniden yaralanıyor ve yerinin acil bir şekilde doldurulması gerekiyor. Yapılan önerileri dinleyen Riggan, bir zamanların gözde yıldızı olan Mike Shiner ile anlaşma sağlıyor. Riggan tekrar eski prestijine sahip olmak için ve beklenenin aksine olumlu yorumlar kazanmak adına elinden geleni yapmaya başlıyor.
Birdman filmi, en iyi film ve en iyi yönetmen dalında başarılı olmanın haklı gururunu yaşamaya devam ediyor. Popülerliği ve izlenme sayısı ise gün geçtikçe biraz daha artıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here