Bitcoin’e Başlamak İçin Yapmanız Gerekenler

0
32
views

Bitcoin sahibi olmadan önce yapmanız gereken en önemli şey araştırmaktır. Yeterince araştırma yapmadığınızda atacağınız adımlarla fazla para kaybedebilirsiniz. Bunun için güvenli olup olmadığını, ne kadar verip ne kadar aldığınızı, paranızı nasıl koruyacağınızı önceden öğrenmeniz gerekmektedir. Bu şekilde başlarken bilinçli başlayıp paranızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bitcoine Başlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bitcoine başlarken bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken ilk şey bitcoin değerinin değişken olduğudur. Kısa süre içinde elinizdeki tüm bitcoinleri kaybedebileceğinizi ertesi gün elinizdekinden kat be kat bitcoin sahibi olabileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu değişkenlik herhangi bir kişi ve firma korumasında olmadığı için tehlikeli boyutlara çıkabilmektedir. Bu nedenle hazırlıklı olmak önemlidir. Yapılan en sık hatalara düşüp hemen satışa çıkarmamayı bilmek gerekmektedir.

Başlarken bilmeniz gereken bir başka detay bitcoin ödemelerinizi geri alamadığınızdır. Yatırdığınız parayı geri alamazsınız. Bu nedenle tanınmış ve büyük şirketlerle iş yapmaya özen göstermelisiniz.

Bitcoin’e Başlamak İçin Yapılması Gerekenler

Bitcoine başlamak için yapmanız gereken ilk şey tercih ettiğiniz bitcoin firmalarından birinde hesap açmaktır. Daha sonra açtığınız hesapta cüzdan oluşturup paranızı bankalar aracılığıyla bitcoine döndürmeniz gerekmektedir.

Tercihinize bağlı olarak bitcoinini satan kişilerden de alabilirsiniz fakat piyasa çok güvenli olmadığı için şirket bünyesinde hareket etmek çok daha sağlıklıdır. Daha sonra paranızın değerlenmesini bekleyip dilerseniz zaman zaman yeni bitcoinler alabilirsiniz. Paranızı dönüştürdükçe bitcoin sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here