Edge İçin Geri Yükleme ve Yer İmleri Yönetimi

0
70
views

Microsoft Edge Tarayıcıda Yer İmlerini Yedekleme Ve Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

edge-yer-imleriWindows 10’un varsayılan internet tarayıcılarından biri olan Microsoft Edge tarayıcıda yer imlerini yedekleme ve geri yüklemenin nasıl yapılacağının bilinmemesidir. Google Chrome tarayıcısından daha hızlı çalışması ve daha modern bir tasarıma sahip olması nedeniyle son günlerde dikkat çeken Microsoft Edge’de yer imlerini iç kısıma aktarmak için bir seçenek yer alırken, yedekleme ya da geri yükleme konusunda bir işlem gerçekleştirilemiyor. Bu durumdan şikayetçi olan kullanıcılar için Microsoft Edge tarayıcıda yer imlerini yedekleme ve geri yükleme konularına değineceğiz.

Yer İmlerini Yedekleme Yapın

Microsoft Edge tarayıcısında yer imlerini yedekleme konusunda çok kolay bir yol var. Yedekleme işlemine başlamadan önce dosya gezgini açılarak adres çubuğunda yer alan bölüme“%LocalAppData%\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe\AC\MicrosoftEdge\User\Default“ kodunu giriyoruz. Daha sonra da favorites klasörünü kopyalarak bilgisayarın masaüstüne ya da istenilen herhangi bir konuma yapıştırıyoruz. Bu yapıştırma işleminden sonra Microsoft Edge tarayıcıda sık kullanılanlar yedeklenmiş oluyor.

Microsoft Edge Tarayıcıda Geri Yükleme

Tarayıcıda bu sefer favorites klasörünün içerisinde yer alan Links klasörünü açarak içindeki bağlantıları kopyalıyoruz. Daha sonra da dosya gezginini açarak adres çubuğuna bu sefer “ %UserProfile%\Favorites “ kodunu giriyoruz. Daha sonra da tarayıcıyı açarak ekranın sağ üst köşesinde yer alan sık kullanılanları al bölümüne tıklıyoruz. Buradan ınternet Explorer’ı seçerek içeri aktar seçeneği ile geri yükleme işlemini gerçekleştiriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here