En İyi Android PDF Okuyucuları

0
94
views

Bildiğiniz üzere 90’lı tarih boyunca dijital dokümanlar ile ilgili çoğu ihtiyacımızı Microsoft’un Office uygulamalarıyla karşılıyorduk. Office uygulamaları o kadar yaygındı ki aşağı yukarı tüm dijital dokümanlar bu Office uygulamalarıyla oluşturulup paylaşılmaktaydı. Özellikle Word dokümanları en fazla kullanılmakta olan Office dokümanları aralarındaydı.

Teknolojinin gelişmesine paralel olarak nihayetinde mobil telefonlarımızda da PDF görüntüleyebilirsiniz mümkün. Bu makalemizde da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletlerinizde PDF dokümanları görebilmenize imkan sağlayan programlara yer vereceğiz.

Adobe Reader

PDF formatının geliştiricisi Adobe tarafınca yayınlanan bu yazılım PDF görebilme hakkında temel ihtiyaçlarımızı karşılamakta. Ücretsiz olarak Android makinenize indirebileceğiniz Adobe Reader lakin PDF dokümanları beraberinde ilgili temel ve standart ihtiyaçlarınızı karşılamak dilerseniz sizlere rahatlıkla tavsiye edebileceğimiz bir çeşit PDF okuyucudur.. Uygulama iş yaşamına yönelik birkaç gelişmiş fonksiyona de sahip. Adobe Reader indirmek için:

Foxit Mobile PDF

Foxit Mobile PDF lakin standart bir PDF okuyucudan bir adım öteye gitmek dilerseniz tavsiye edebileceğimiz bir yazılım. Foxit Mobile PDF beraberinde PDF dokümanlarını görüntüleyebilmenin esnasında PDF dokümanlarına işaretler ekleyebiliyor ve PDF dokümanlarını imzalayabilmektesiniz. Ancak yazılımın en güçlü yönlerinden biri bulut sistemi desteklemesi.

CamScanner – Phone PDF Creator, PDF görebilme konusu ile ilgili ki temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenin yanı sıra olabildiğince sıra dışı ve kullanımı kolay bir fonksiyona da sahip. Uygulama beraberinde Android makinenizle çekmiş olduğunuz görselleri PDF dokümanlarına dönüştürebiliyorsunuz. Uygulama bu özelliği ile Android makinenizi portatif bir tarayıcıya dönüştürmekte ve çoğu durumda sizin için olağanüstü kolay bir çare sunmakta. CamScanner – Phone PDF Creator’ın bu özelliği ile iş seyahatlerinizde yada okul projelerinizde PDF dokümanı oluşturmayı fazla daha basit hale getirebilmektesiniz:

ezPDF Reader gene standart PDF görebilme ihtiyaçlarımızı karşılayabilen bir yazılım. Buna ek olarak form doldurma fonksiyonu ve ePub desteği yazılımı değişik kılan özellikler. Lakin içinde videolar ve sesler bulunan multimedya PDF dokümanlarını görebilmek dilerseniz ezPDF Reader kullanabilmeniz mümkün. ezPDF Reader, Adobe Reader gibi standart ihtiyaçlarınızı karşılayabilmenin yanı sıra özel ihtiyacınıza da cevap verebilmekte.

Kingsoft Office

Kingsoft Office aslına bakarsak ofis dokümanlarını görebilmek için kullanabileceğiniz bedava bir program paketidir. Kingsoft Office beraberinde DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX formatlarında Office belgelerini açabilmektesiniz ve tertipleyebilmektesiniz. Buna ek olarak PDF dokümanlarını görebiliyorsunuz. Uygulamanın en kullanışlı fonksiyonu dokümanları PDF formatında kaydedebilmenize imkân tanıması. Böylece tek bir yazılım beraberinde hem Office dokümanlarınızı görüntüleyebilir ve tertipleyebilir, hem de PDF dokümanları açabilmenin yanı sıra bu formatta dokümanlar oluşturabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here