Enerji Üretebilen Giysiler

0
84
views

Günlük hayatımızda genel olarak kullanmak istediğimiz her elektronik alette enerji gücüne ihtiyaç duyuyoruz. Gelişen teknoloji insanlara çok sayıda olanak sağlamakla beraber bu olanakların tükene bilirliğini de göz ardı etmemiştir.

Yeni teknoloji olan enerji üretebilen giysiler insanların yolda veya ev dışındaki yerlerde mahsur kalmasını önlüyor. Birçok kişinin en büyük sorunu telefonlarının en gerekli yerlerde pilinin bitmesidir. Bunun için geliştirilmiş olan Powerbank cihazı tam olarak etkili bir çözüm olmamıştır. Çünkü çoğu zaman Powerbank cihazının da şarj edilmesi unutulmaktadır. Enerji üretebilen giysiler bu konu hakkında düşüncelere göre kalıcı bir çözüm olacaktır. Enerji üretebilen giysilerin günlük giymiş olduğumuz giysilerden hiçbir farkı yoktur. Esnek ve oldukça kullanışlıdır.

Elbisenin içinden ve dışından herhangi bir pil geçmemektedir. Bu elbisenin en büyük özelliği siz hareket ettikçe elbisenin enerji üretebilmesidir. Oldukça güzel bir şekilde düşünülmüş olan elbiseler insanların zor zamanlarında hareket ederek kendilerini bu zor durumdan kurtarmasına olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda insanlarda hızla artan obezlik hastalığına da çözüm olabileceği düşünülüyor. Ürün uzun ömürlü triboelectric nanogenerators TNG sistemi üzerine çalışmaktadır ve bu sayede de daha uzun süreli pil gücü üretmektedir.

Satışa konulduğu andan itibaren oldukça fazla istek görüleceği beklenen bu ürün çok yakında satışa sunulacaktır. Şimdiden birçok kişi tarafından istekler görünmektedir. Enerji üreten giysiler çağımızın en büyük ürünü olabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here