Etherium Kripto Para Birimi Bitcoin Karşılaştırması

0
114
views

Bitcoin kripto para biriminden sonra en fazla değer gören kripto para birimlerinden biri olan etherium kripto para birimi ile bitcoin kripto para birimi karşılaştırıldığında bazı farklılıkların bulunduğu gözlemlenmektedir. Bu sayede kripto para birimi yatırımcılarının bitcoin kripto para birimi ve etherium kripto para birimi arasında bulunan farklılıkların farkında olması sayesinde hangi kripto para birimi üzerinden yatırım yapılabileceği yönünde karar vermesi kolaylaşmaktadır.

Etherium Kripto Para Birimi İle Bitcoin Kripto Para Birimi Arasında Bulunan Farklılıklar Şunlardır;

İşlem Görme Zamanı Açısından

Bitcoin kripto para birimi günümüzden yaklaşık olarak 10 yıl öncesine kadar borsada değer görmeye başlamışken, etherium kripto para birimi 3 Aralık 2017 tarihi sabahından itibaren borsa üzerinden 460 dolar ile piyasada yer almıştır.

Değer Aralığı Açısından

Bitcoin kripto para birimi şuanda borsa üzerinden 11 bin dolar düzeyinde değer alırken etherium kripto para birimi ise, şuanda borsa üzerinden 460 dolar düzeyinde bir değere sahiptir. Bu bakımdan etherium kripto para birimi ile bitcoin kripto para birimi değer miktarı açısından aralarında ciddi anlamda farklılık söz konusudur.

Bilgisayar İşlemcisi Açısından

Bitcoin kripto para biriminde CPU adını alan bilgisayar işlemcisi kullanılırken, etherium kripto para biriminde çok daha hızlı bir etkiye sahip olan GPU adını olan bilgisayar işlemcisi kullanılmaktadır. Bu sayede etherium kripto para birimi coin üretimi bakımından, bitcoin kripto para birimine oranla daha hızlı bir üretim özelliğine sahiptir.

Etherium kripto para birimi ile bitcoin kripto para birimi arasında bulunan başlıca farklılıklar yukarıdaki gibidir.Bu bakımdan yatırımcıların etherium ve bitcoin kripto para birimine yatırım yaparken yukarıdaki farklılıkları göz önünde bulundurmasında faydalar bulunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here