Facebook Arkadaş Listenizi Nasıl Gizlersiniz?

0
12
views

facebook-friend-listPopüler sosyal medya siteleri arasında olan Facebook, günden güne yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Bahsedeceğimiz özellik ise yıllardır Facebook’ta uygulanıyor. Ancak Facebook bünyesine yeni dahil olan ya da özellikleri hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılar Facebook’ta arkadaş listesini gizleme özelliğinden pek haberdar değil. Sizler de Facebook üzerinden arkadaş listenizin görünmesini istemiyorsanız birkaç işlem ile bunun önüne geçebilirsiniz.

Her İşlem İçin Tek Seçenek

Facebook üzerinden gizlilik konusunda farklı işlemler yapılabiliyor. Kişisel anlamda gizlilik yapmak için ise pek çok işlem için ayarlar menüsü kullanılıyor. Gizlilik adına yapılabilecek tüm işlemler ayarlar menüsünden yapılırken, sadece arkadaş listesini gizlemek için de bu menüye girilmesi gerekiyor.

İlk işlem için ise Facebook’ta kendi hesabınız ile giriş yaptıktan sonra profil sayfasında yer alan arkadaş bağlantısına tıklamak yeterli. Kullanıcının önüne gelen ekranda arkadaş listesinin yayınlandığı gizlilik için sağ bölümde yer alan işaretli alandan gizliliği yönet sekmesi seçiliyor. Daha sonra da ekrana yeni bir bölüm geliyor. Bu ekran üzerindeki ayarlar sekmesinden de arkadaş listesini sadece ben, arkadaşlar ya da herkes bölümüne göre değiştirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here