Facebook Şifremi Nasıl Değiştiririm?

0
62
views

Facebook, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcı olan ve en sık kullanılan sosyal medya sayfasıdır. Sanal iletişim araçlarından en fazla tercih edileni olan Facebook arkadaş ekleme sistemiyle çalışmaktadır. Özel mesaj gönderme, video veya fotoğraf ekleme, durum güncelleme, yer bildirimi yapma ve daha birçok özelliği bulunan Facebook, zaman zaman güvelik açıkları nedeniyle eleştirilmektedir.

Facebook şifremi nasıl değiştiririm, sorusu sıklıkla gündeme gelmektedir. Facebook şifre değiştirme işlemi için öncelikle hesabınıza giriş yaparak “Ayarlar” kısmına tıklayın. Ayarlar kısmına geldikten sonra karşınıza Facebook şifrenizi en son ne zaman güncellediğiniz bilgisi görünecektir. Bu bilginin sağ tarafında bulunan “Düzenle” sekmesine tıkladığınızda sizden mevcut şifreniz istenecektir. Mevcut şifrenizi girdiğinizde yeni şifrenizi 2 kez yazmanız gerekmektedir. Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiğinde Facebook şifreniz değişmiş olacaktır.

Facebook’ta güvenlik sorunu yaşamamanız için şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmeniz önerilmektedir. Facebook güvenlik açısından yeni tedbirler uygulamaktadır. Hesabınızın çalınmasını istemiyorsanız Facebook’ta gelen isteklere yanıt verirken dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kişisel bilgilerinizin bulunduğu Facebook sayfanızın çalınma ihtimali vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here