Facebook’ta 2017 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

0
43
views

Facebook’ta 2017 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

Dünyada en yaygın olarak kullanılan sosyal medya ortamı olan Facebook, hem günlük rutini arkadaşlarla paylaşmak hem eski dostları bulmak hem de oyun oynamak için kullanılmaktadır. Genç, yaşlı, küçük, büyük herkes neredeyse Facebook bağımlısı olmuş durumda. Günün büyük bölümünü burada geçiren bireylerin oyun tutkuları da hat safhadadır. Özellikle Facebook’ta bazı popüler oyunların binlerce, milyonlarca hayranı vardır.

Facebook’un 2015 Yılı Fenomen Oyunları

Facebook’taki en popüler oyunların başında tabiî ki de Candy Crush Saga gelmektedir. Pek çok taklidi, farklı versiyonu da çıkan oyun Facebook’un favori oyunudur. Buble Witch Saga ise Candy Crush’in bir benzeridir ve yine Facebook’ta çok fazla kullanıcı tarafından oynanmaktadır. Bunların yanında Texas Hold’em Poker daha çok erkek kullanıcılar tarafından tercih edilen favori oyunlardandır. Dünyada çok popüler olan ve hatta bağımlılık yaratan Farm Ville 2 Facebook kullanıcılarını cezp etmektedir. Diğer favori oyunlar ise Diamond Dash, Coaster Ville, Pet Rescue Saga, Dragon City, Bubble Safari, Chefville olarak sayılabilmektedir.

Facebook’ta En Çok Oynanan Oyunların Genel Özellikleri

Birkaç kez oynandığında bireyleri neredeyse müptela yapan oyunlar genel olarak devamlılık gerektiren ve yarış, rekabet hırsını artıran oyunlardır. Örneğin Candy Crush Saga oyunu aslına bakılırsa küçük top şekerleri 3’lü, 4’lü, 5’li yapıp patlatmaktan ibarettir. Ancak oyunun etaplarla derecelendirilmiş olması, ekranın yan tarafında diğer oynayıcıların aldığı puanların görülebilmesi yarışma ve rekabet hırsını körüklemektedir. Ayrıca belli bir can hakkının olması da insanların hem diğer kişilerden oyun hakkı istemesine hem de can sahibi olmak için belli bir süre bekleyip sabırsızlanmasına sebep olmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here