Firefox SYNC Nedir, Nasıl Kullanılır

0
46
views

Firefox-SyncHayatımıza girdiği ilk günden kalıcı olacağı sinyallerini veren internet teknolojisi şuanda vazgeçilmezlerimiz arasında ilk sırada yer almakta. Bilgisayarlar, telefonlar ve tabletlerde yani kısaca hayatımızın her noktasında olan internet teknolojisinden faydalanabilmek için ise tarayıcıları kullanmaktayız. İnternet tarayıcısı denildiğinde aklımıza ilk gelen kuşkusuz ki Firefox oluyor. Windows 98 işletim sistemi ile birlikte hayatımıza giren ve halen en popüler tarayıcı olarak dikkat çeken Firefox, her güncellemesinde yeni özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Son güncelleme ile birlikte gelen SYNC özelliği ise pek çok avantaj sunmakta. İsterseniz Firefox SYNC nedir ve nasıl kullanılır hemen göz atalım.

Firefox SYNC Nedir?

Firefox işletim sisteminin son özelliği olan SYNC, bilgilerinizi yedeklemenizi ve farklı cihazlarda da kullanmanızı sağlıyor. Yani kişisel bilgisayarınızda mozilla firefox kullanır iken yaptığınız tüm işlemleri yedekleyerek ister farklı bir bilgisayardan, isterseniz akıllı telefonlardan erişebilirsiniz. Bunu yapmak için ise sadece bir firefox hesabı oluşturmanız gerekiyor.

Firefox SYNC özelliği ile birlikte tarayıcınızdaki kayıtlı parolalar, yer imleri, internet geçmişi, açık sekmeler ve tarayıcı eklentileri otomatik olarak giriş yapacağınız diğer bilgisayarda karşınıza gelecek.

Firefox SYNC Nasıl Kullanılır?

Firefox’un son özelliği SYNC’yi kullanmak oldukça basit. Sadece birkaç basit adımı sadece bir kez gerçekleştirerek aktif edebilir, kullanmaya başlayabilirsiniz. Adım adım Firefox SYNC nasıl kullanılır anlatalım.

  • Firefox tarayıcınızı açın ve sol üst bölümde yer alan alt alta üç çubuk simgesine tıklayın. Karşınıza firefox menüsü gelecek.
  • Firefox menüsünün en alt bölümünde ise “ SYNC Oturumu Aç “ butonu mevcut. Bu butona tıklıyoruz ve karşımıza gelecek olan ekranda başlayın diyoruz.
  • Firefox SYNC yani eşitleme sistemi için burada kendiniz için bir Firefox hesabı oluşturmanız isteniyor. Geçerli bir mail adresi ile birlikte Firefox hesabı oluşturuyoruz. Daha sonra ise nelerin eşitleneceği konusunda gelen seçeneklerden istediğiniz verilen yedeklenmesini, istediğinizin yedeklenmemesini seçebilirsiniz.
  • Kayıt ol dedikten sonra üyelik işlemi için kullandığınız maile giriyor ve doğrulama e-postasına tıklayarak işlemleri tamamlıyoruz.

Firefox SYNC hesabınız ve ayarlarınız tamamdır. Şimdi farklı bir cihaza giriş yapın ve deneyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here