Google Allo ile WhatsAPP Tahtını Sallamak İstiyor

0
21
views

google-alloGoogle Allo Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google “Allo” uygulaması ile WhatsApp‘a rakip olarak uygulamasını duyurdu. Özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma aracı olan Whatsapp farklı emojileri ile de pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Google Allo’da bir mesajlaşma uygulaması olarak pek çok kişinin dikkatini üzerine çekmektedir.

Google Allo Nasıl İndirilir?

Google Allo Play Store’den indirmeniz mümkündür. Kolayca indirilme özelliği taşıyan uygulama internet üzerinden çalışmaktadır. Bu nedenle de pek çok kişi tarafından Whatsapp’ın yerini almaya aday gösterilmektedir.

 

Google Allo Özellikleri Nelerdir?

Google Allo farklı ve büyük emojileri ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Emoji kullanımı özellikle eğlenceli olduğundan dolayı Google bu özelliği farklı bir boyuta taşıyarak emojilerin de gelişimi üzerine çalışmıştır. Google Allo‘da ilk defa göreceğiniz pek çok emojiye yer veriliyor.

Google Allo ile aynı zamanda artık fotoğraf gönderimi de oldukça eğlenceli. Bilindiği gibi Whatsapp uygulaması ile fotoğraflaşmak mümkün idi. Fakat Google Allo fotoğraflaşmaya yeni bir boyut kazandırıyor. Artık fotoğraflarınız üzerine yazılar yazmanız veya şekiller çizmeniz Google Allo ile mümkün.

Google Allo’nun dikkat çeken özelliklerinden biri de artık tepkilerinizi karşınızdakilere daha kolay yansıtabilecek olmanızdır. Google Allo özelliği ile artık bağırabileceksiniz. Nasıl mı? Yazı ile. Evet, Google Allo özelliği ile artık tepkilerinizi çok daha büyük kelimeler kullanarak dile getirebilmeniz mümkün.

Google Allo ile Google asistanınızda her zaman yanınızda olacaktır. Merak ettiğiniz konuları arkadaşlarınızla paylaşmak istediğinde Google yeniden giriş yapmak yerine yazdığınız mesaja “@google” yazmanız aradığınız bilgilere kolayca erişmenizi sağlayacaktır.

Google Allo ile gizlilik ayarlarını da kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Mesajlarınızı uçtan uca şifrelemeli olarak gönderebilir ve özel bildirimler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Google Allo görünme sürenizi de ayarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here