Google Takvim’de İlgi Çeken Takvimler Ekleme

0
168
views

Diğer adıyla Google Calendar servisi olarak bilinen Google Takvimi, özellikle de e-posta servisi ve akıllı cep telefonları ile haşır neşir olanların ilgisini çok çekiyor. Hem iş hem de günlük hayatta en çok tercih edilen takvim uygulamalarından biri olan Google Takvim’de ilgi her geçen gün de artıyor. Google destekli tüm cihazlar ve servisler tarafından da ayrıca desteklenen bu takvim, işleri kolaylaştırmak adına çeşitli özellikler sunmaya devam ediyor.

Google Takvim’i yeni kullanmaya başlayan ve özelliklerinden pek haberi olmayan kullanıcılar için anlatmak gerekirse eğer, bu uygulama pek çok özelliği bünyesinde barındırıyor. Başta işe yarayan bilgileri otomatik olarak almakla başlarsak, bir ajanda da neye ihtiyaç duyuluyor ise onu ekranlara getiriyor. Bu takvime ilgi çeken takvimler de eklemek mümkün hale geliyor.

Gmail Hesabı Kullanılması İsteniyor

Google Takvim uygulamasına ilgi çeken takvimler eklemek için öncelikle bir Gmail hesabının açılması isteniyor. Daha sonra da uygulamalar seçeneğinden takvim butonuna tıklayarak diğer takvimler adlı kısma geliniyor. Bu kısımda ise aradığınız şey yer alıyor. Yani ilgi çeken takvimlere göz at seçeneği ile bu takvimlere bakmak da mümkün oluyor.

İlgi çeken takvimler seçeneğinde ilk olarak tatiller sekmesi gelirken, spor ya da diğer takvimler seçenekleri altından aranılan özelliklerde farklı takvimler bulmak da mümkün. Bu takvimleri ajandaya eklemek için ise önizleme yaparak görüntüsünü görmek daha sonra da sağ üst bölümden ajanda kısmına girerek takvim görüntüsünü oluşturmak yeterli oluyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here