Google Webmaster Tools Sistemine Site ve Sitemap Nasıl Eklenir?

0
47
views

google-webmaster-toolsÜcretsiz olarak kullanılan Google Webmaster Tools ile web sitenize Google arama motoru aracılığı sayesinde bakmanız mümkündür. Bu araç ile sitenizi indeksleme sırasında olabilecek hataları ve yüklenme sorunu olan sayfaları görmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanında sitenin içerik analizini de Google Webmaster Tools ile yapabilirsiniz. Sitenizde yer alan anahtar kelimelerin hangilerinden hit geldiği gibi konularda da bilgi edinebilir, işlem yapabilirsiniz.

Google Webmaster Tools ile Site Ekleme

İlk olarak Webmasters Tools adresine girin ve herhangi bir siteyi göndermek için site ekleyin ikonuna bir kez tıklayın. Ardından yönetmek istediğiniz web sitesinin URL’sini girin ve devam butonuna tıklayın. Son olarak sahip olduğunu doğrula isimli menüye gelin ve bu noktada HTML veya XML dosyasında yüklenen sitenin kendinize ait olduğunu doğrulayın. Bu adımla birlikte site ekleme işlemi sona ermiş oluyor.

Google Webmaster Tools ile Sitemap Ekleme

Site ekleme işlemini yapıp sitenin doğrulamasını da yaptıktan sonra site ismine tıklayarak sitemap işlemine başlayabilirsiniz. Sol kısımdaki menüde kontrol paneli yer alıyor. Bu panelde site yapılandırma butonuna tıklayıp ardından site haritalarına tıklamalısınız. Site haritaları kısmında bir site haritası gönderin butonuna tıklayın ve onaylı sitenin hemen yanına sitemap göndermek için sitenizin haritasının adresini girin. Ardından son olarak site haritası gönder butonuna tıklayın ve işlemi sonlandırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here