Instagram’da İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Nasıl Etkinleştirilir?

0
36
views

Sosyal paylaşım siteleri kişilerin reel hayatlarının bir parçası konumuna gelmiştir. Kişisel ilişkileri çoğunlukla geri planda bırakan sosyal medya, toplumun neredeyse tamamı tarafından kullanılmaktadır. Sosyal medyaya olan rağbet, bu alanın sürekli gelişmesine ve yenilenmesine sebebiyet vermiştir. Sosyal medya uygulamaları, gün geçtikçe yenilenmekte ve özelliklerine yeni özellikler eklenmektedir. İnstagram’da da iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliği bulunmaktadır. Bazı kullanıcılar bu özelliğin nasıl etkinleştirileceğinden bihaberdir. Özelliği etkinleştirmek oldukça basittir. Yalnızca birkaç adımı takip etmek yeterli olmaktadır.

İnstagram’da Tam Güvenlik Sağlayın

Güvenlik zafiyetlerine önlem olarak uygulamaya dahil edilen bu özellik sayesinde kişisel hesaplar daha güvenli hale gelmiştir. Oturum açıldığında 8 haneli kodun girilmesi gerekmektedir. Bu kod, kayıtlı telefon numaralarına iletilmektedir. Hesaba giriş yapılabilmesi ancak bu kodun doğru şekilde girilmesi ile sağlanmaktadır.

Özelliği kullanmak isteyenlerin, ayarlar bölümünü takip ederek iki faktörlü kimlik uygulamasını aktifleştirmesi gerekmektedir. İki faktörlü kimlik doğrulamasının ardından güvenlik kodu gereksin seçenekleri ve aç butonu takip edilmelidir. Telefon numarasına gelen 6 haneli kodun boşluklu kısmı girilmesinden sonra özellik aktifleştirilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here