İnternetten Hangi Kategorilerde Oyun Oynanır?

0
32
views

en-guzel-oyunlarBirçok insan artık evde geçirdikleri vaktin büyük kısmını bilgisayar başında geçirmektedir. Eğer çalışmak gibi bir amaç yoksa genellikle internet üzerinden oyunlar oynanır. İnternet gerektiren oyunlarda en önemli özellikler oyunun hızlı yüklenebilir olması ve kesintisiz oynama imkânı sunmasıdır. Bu oyunların bazıları tek kişilik oynanabileceği gibi iki kişilik de oynanabilir. Nasıl oynandıkları ise oyun türüne göre farklılık göstermektedir.

En Sık Oynanan Oyun Çeşitleri

İnternetten oyun oynayanların genellikle belli kategorileri ve oyunları vardır. Araba oyunları, Ateş ve Su oyunu, Angry Birds, dövüş, zekâ, barbie ve şeker patlatma oyunları bunların başında gelir. Araba oyunlarında kendi içerisinde park etme, yarış ya da araba sürerek herhangi bir hedefe ulaşma gibi oyun çeşitleri yer almaktadır. Ateş ve Su oyunu kendi başına bir kategori oluşturmaktadır. Ateş ve Su oyununda amaç ateş karakteri ile kırmızı alanları; su karakteri ile mavi alanları geçmektir. Şeker ve balon patlatma oyunlarında aynı renk ya da şekilde olanları bir araya getirerek patlatmak ve yok etmek hedeflenir. Angry Birds ile herkesin bildiği gibi domuzlar sapana yerleştirilen kuşlarla hedef alınarak vurulmaya çalışılması şeklinde işlemektedir.

Oyunlar Nasıl Başlatılır ve Oynanır?

İlk olarak oyun oynayacağınız siteyi açın ve dilediğiniz kategoriyi tıklayarak oyunların olduğu sayfaya ulaşın. Buradan hangi oyunu oynayacaksanız ona bir kez tıklayarak; oyuna başla butonuna ulaşın. Oyuna başla dedikten çok kısa bir süre sonra oyunun yüklenmesi tamamlanacak ve ardından karşınıza bazı seçenekler çıkacaktır. Hemen her oyunda bir play butonu yer alırken; iki kişilik oyunlarda ayrıca kaç kişi ile oynayacağınızı belirleyen butonlar yer alır. Oyunların nasıl oynandığı her oyuna göre farklılık gösterebilir. Kimisi klavye üzerinden oynanabilirken; Mouse ile oynananlar da vardır.

Kaynak : Androidoyunlarioyna.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here