iOS 10 Güncellemesinde Yenilikler

0
34
views

ios-10-guncellemesiApple’ın en yeni işletim sistemi iOS 10 birçok yeniliği beraberinde getirmiştir. Bu yeniliklerin geneline bakıldığında fotoğraflar, kilit ekranı ve uyarılar, mesajlar, stok uygulamalar ve Siri ile alakalı olanları en çok dikkat çekenlerdendir.

iOS 10’un En Önemli Değişiklikleri

iOS 10 güncellemesinde SiriKit sesli ve videolu arama, mobil ödeme, fotoğraf ve mesajlaşma gibi birçok uygulamayla birlikte çalışabilmektedir. iOS 10 sürümünde kullanıcılar gereksiz stok uygulamaları kaldırabilecekler ve bu o uygulamaların çalışmasını engellemeyecek. Mesajlar kısmına ise birçok renkli işlev ve efektler yüklenmiş durumda. iOS 10’da Google’ın özelliklerinden olan fotoğraf arama da mevcuttur. Sistemde birçok font, renk ve yazı değişikliği yapılmıştır. Bu değişiklikler kilit ekranında da gözlemlenebilir. Kilit ekranıyla alakalı en önemli değişikliklerden biri ise telefonu hafifçe kaldırarak uyanma işlemini gerçekleştirebilmektir.

Notlar Paylaşılabiliyor

Kişiler kısmı da tasarımı değişen bölümler arasında yer alır. iOS’un notlarda yaptığı en büyük değişiklik bunların paylaşılabilir hale gelmesi ve notlar üzerinde ortak değişikliklerin yapılabilmesidir. Videolar ise artık internet hızına göre farklı kalitelerde izlenebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here