İos 8,2 Yayınlandı İşte Yenilikler!

0
49
views

İşletim sistemleri ister bilgisayarlarda olsun ister telefonlarda çeşitli nedenlerle güncelleme gerektirmektedir. Çünkü kullanım esnasında zaman içinde çeşitli hatalar meydana gelmekte ve tespit edilmektedir. Bu hataları gidermek ve yeni özellikler katmak için belli aralıklarla güncellemeler yayınlanır. Apple  da son olarak İOS 8,2 güncellemesine yayınladığını açıklamıştır. Güncelleme içerisinde çeşitli iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yer alıyor. Güncellemelerin yapılması telefondaki hataların ortadan kaybolmasına yardımcı olacak ayrıca çeşitli basit özellikler ilave edilmesini sağlayacaktır. Telefonun sorunsuz çalışması için sistem güncellemelerini mutlaka kullanmalısınız.

Güncelleme ile Gelen İyileştirmeler

İyileştirme amacıyla sağlık uygulamasında bazı değişikliklere gidilmiştir. Vücut ısısı, uzunluk ve kilo ölçme gibi uygulamalar eklenmiştir. Vitamin ve mineral birimlerinde görülen hatalar düzenlendi. Adım sayısı, yükseklik ölçümü gibi bilgilere erişimi engelleyen kilit ilave edildi. Bunun dışında mail, müzik, voiceover, apple haritalar gibi uygulamalarda çeşitli düzenlemelere gidildi.

Güncelleme ile Giderilen Hatalar

Haritalarda favori mekânların görüntülendiği alanda görülen bir hata giderildi. Hızlı cevap yazma özelliğinde, yalnızca son kelimedeki düzeltmeyi engelleyen sorun ortadan kaldırıldı. Sesli kitapları silerken alınan hata yok edildi. İcloud verilerinin tekrar yüklenmesine engel olan İtunes problemleri giderildi. İtunes’da bazı müzik ve playlistlerin müzik uygulamasına aktarılması sırasında hata alınıyordu. Bu hata da ortadan kaldırıldı. Bluetooth aramalarında karşıdaki kişiye ses aktarılmaması gibi sorunlar çözüme kavuşturuldu. Takvim etkinliklerinde GMT zaman standartlarını görmeyi engelleyen zaman problemi giderildi. Bir davet kabul ettikten sonra, diğer takvim etkinliklerinin meşgul şeklinde yanıtlanmasına engel olan sorunlar giderildi. Exchange görüşme bilgilerinin korunmasına engel olan sorunlar giderildi. Siri Eyes Free özelliğini kullanırken; otomobil hoparlörlerine ses aktarılmasında bazı aksaklıklar söz konusuydu ve bu sorun da çözüme kavuşturuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here