İOS’mu Yoksa Android mi?

0
41
views

Bu konu oldukça uzun zamandır tartışılıyor ve ağırlık olarak tercih edilen İOS oluyor. “du” demek daha doğru olacak. Çünkü yapılan araştırmalara göre son 3 ayda İOS’un başarısızlık ve çökme oranı %58 lere kadar çıktı. Buda en çok tercih edilme sebebi olan bir işletim sistemi için oldukça sıkıntılı bir durum.

Aslında yavaş yavaş sistemler birbirlerine yaklaşsa da hala birbirlerine karşı avantajları var. Güvenlik konusunda elbette ki İOS çok daha iyi bir işletim sistemi, buna karşılık olarak Android işletim sistemlerinde kurulabilecek ve fayda sağlayan yüzlerce virüs programı mevcut. Garanti kapsamı ele alındığında buda kesinlikle tartışılamayacak kadar İOS yani Apple marka telefonların avantajlı yanı. En ufak bir arızada kısa bir bekleme süresi sonrasında telefonunuzu sıfırı ile değiştirecek çok fazla marka yok. Özgür kalmak isteyenler içinse, Android kesinlikle vazgeçilemez. Birçok Android kullanıcısı, İOS’da olan her özelliği özgür bir şekilde programlarla sağlayabileceğine inanıyor. Hele ki son zamanlarda son derece popüler olan VR gözlükleri destek bakımından Android’e daha fazla çeşitlilik ve bütçe bakımından, her keseye uygun bir fiyat sunuyor. Pil ömrü olarak da İOS daha verimli olsa da, birkaç uygulama ya da işlem ile Android’dede aynı verimliliğe kavuşabiliyorsunuz. Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama son zamanlarda Android sanki kullanıcıyı daha fazla kendisine çekmeyi başarmış diyebiliriz.

Son 3 Ayda Yapılan Başarısızlık Oranlarına Bir Göz Atalım

Mobil cihazlarda performans ve sağlık raporu doğrultusunda, İOS cihazları %58 daha başarısız görünüyor. Model olarak bakılırsa İphone 6 %29 , İphone 6s ise %23 gibi bir orana sahip. Android olarak baktığımızda; genel oran %35 lerde. Samsung %26 , Lenovo %17 ve Letv %17 başarısızlık oranı almış. Tabi ki bu oranlar son 3 ay için geçerli. Gelecekte neler olur hep beraber göreceğiz. Sonuçta teknoloji her gün hatta her dakika gelişmekte ve farklılaşmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here