İphone 6s Kırmızı Ekran Hatası Neden Olur?

0
47
views

İphone 6s Kırmızı Ekran Hatası Neden Olur?

Dünyanın en iyi markalarından olan Sony’nin akıllı telefon dünyasındaki temsilcisi iphone, yeni modelleri ile de dikkat çekmeye devam etmektedir. Piyasaya sürülen son akıllı telefon temsilcisi olan iphone 6S, gerek yeni görünüşü gerekse kullanım özelliklerinin artması sebebiyle sıklıkla tercih edilen akıllı telefon markalarından biri olarak akıllarda yer edinmiştir.

İphone 6S, pek çok olumlu özelliği ile dikkat çekiyor olmakla birlikte yeni güncellemelerin meydana getirdiği sorunlar ile de adından söz ettirmektedir.

İphone 6s Kırmızı Ekran Hatası Nedeni

İphone’n yeni güncellemesi İOS 9.0.2, birçok telefonda kullanım sorunu meydana getirmesiyle bilinmektedir. Bu güncellemenin en büyük zararlarından biri de telefonda kırmızı ekran hatası meydana gelmesidir. Genel olarak paniğe neden olan bu sorun, aslında çözümü olan ve panik yapılmaması gereken bir sorundur.

İphone 6s Kırmızı Ekran Hatası Çözümü

Telefonda meydana gelen kırmızı ekran hatasının çözümü için ilk olarak Apple’a ait olan programlardan iTunes’u bilgisayara kurulmalı ve Lightning kablosu bilgisayara bağlanmalıdır. Bu işlemin ardından telefon kapatılır.

Telefonu yeniden açarkenki yapılacak işlemler oldukça fazla dikkat gerektirmektedir. İphone 6S üzerinde bulunan Home tuşuna uzun süreli basılarak telefonun açılması sağlanır. Home tuşuna basılı tutulmaya devam edilerek bu Lightning kablosu telefona bağlanır.

Bilgisayara yüklenen iTunes programı sayesinde telefonun ekranında iTunes yazısı görülene kadar Home tuşuna basılmaya devam edilmelidir. İşlemin tamamlanması için ya iTunes kullanılarak telefona format atılmalı ya da telefon fabrika ayarlarına geri döndürülmelidir.

Bu işlemler sırası ile uygulandığı zaman telefon bir daha kırmızı ekran hatası vermeyecek şekilde onarılacaktır. Eğer aynı hata tekrar ederse mutlaka telefonu servise götürmek gereklidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here