iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta DFU moda nasıl geçiş yapılır

0
43
views

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın üretimi sırasında değişen Home tuşuyla beraber DFU moduna geçiş yapmakta artık daha farklı. Peki, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde DFU moda nasıl geçiş yapılır? İşte tüm detaylar!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlarında yer alan Taptic Engine ile beraber yeni bir Home tuşu gelmişti. İlk iPhone 7 iddialarından günümüze kadar gelen mekanik tuş yerine, taptik titreşim motorlu tuş basma hissini kullanıcıya vererek sanki dokunmatik değil de basmalı bir tuşmuş gibi kullandırıyor. Aslında söylemek gerekirse Macbook modellerinde bulunan trackpad’den esinlenerek iPhone’lar için geliştirilen bu özellik ile DFU moda geçiş yöntemi de daha farklı bir şekilde geliyor.

DFU modu nedir ne işe yarar?

Device Firmware Upgrade olarak gelen bu özellik kısaltılmış şekilde DFU olarak birçok yerde geçmektedir. Genelde iPhone’larda ana güç tuşu ve ana ekrantuşuna basılı tutarak cihazın yazılım güncelleme moduna girmesine sağlayan bir komut olarak görülmekteydi. Böylelikle itunes üzerinden sistem geri yükleme gibi birçok işlem görülebiliyordu. Tabii ki eski iPhone’ların ana ekran tuşu mekanik olduğundan bu komut uygulanabiliyordu. Yeni iPhone’larda bu tuşun yer almamasıyla beraber iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için DFU modu komutu değişti.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde yer alan ana ekran tuşu artık mekanik olmadığından bu komutu ses kısma tuşuna çekmiş durumdalar. Bu bakımdan DFU moduna geçiş yapmak isteyen yeni iPhone kullanıcıları ses kısma tuşuyla işlemlerini yapacaklar.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için DFU moduna geçiş yapmak!

-Cihazınızı tamamen kapatınız. Daha sonra iTunes açıkken Lightning kablonuzu bilgisayara takınız.

-Sağda yer alan açma kapama tuşuna 3 saniye basılı tutunuz.

-Güç tuşuna basmaya devam ettiğiniz sırada cihazın sol tarafında yer alan ses kısma tuşuna 10 saniye basılı tutunuz.

-iTunes’da cihaz ve kablo görüldüğünde tüm tuşlardan elinizi çekebilirsiniz. Basmaya devam ederseniz cihazınız yeniden başlatılır ve DFU moddan çıkarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here