İphone – İpad Çalışmayan Home Tuşunu Kalibre Etme Nasıl Yapılır

0
113
views

Apple, her yeni dönem çıkardığı telefonlarının ve tabletlerinin kalitesi ile akıllı telefon piyasasının en önemli sahiplerinden birisidir. Özellikle iPhone ve iPad ile teknoloji piyasasını elinde tutan Apple, bu cihazların tasarımı ile kimi zaman şikâyetler alsa da çoğu zaman çok iyi bir iş çıkarıyor. Ama Apple bu iki cihazında da Home tuşu yüzünden sayısız şikâyet alıyor ve kullanıcılarını çoğu zaman zor duruma düşürüyor. Kimi zaman yazılımsal kimi zaman ise donanımsal olan bu sorunlar çözümsüz değil elbette. Sizler için bu yazımızda uzun süre iPhone ve iPad kullanımı sonucunda ortaya çıkan kalibrasyon sorununun çözümünü ele alarak sizlere bir nebze yardımcı olmaya çalışacağız.

iPhone ve iPad için Home tuşu kalibrasyon ayarlarını aşağıda tavsiye edeceğimiz yöntem ile yaparsanız sorunlarınızın çözüleceğini düşünüyoruz.

İlk adımda iPhone veya iPad cihazımızın Home tuşuna 10 saniye kadar basılı tutalım. Home tuşundan hiç elimizi çekmeden Power tuşuna basılı tutalım ve bekleyelim. Power tuşuna yaklaşık 5 saniye kadar bastıktan sonra cihazın kapanma ekranı karşımıza çıkacaktır. Kapatma ekranı açıldığında ekranda bulunan X şeklindeki çarpı simgesine basıyoruz ve cihazımızı kapatarak yeniden açıyoruz. İşte bu yöntem sayesinde iPhone ve iPad’lerin Home tuşu kalibrasyon ayarlarını gerçekleştirmiş oluyoruz.

Ama unutmayalım ki bu yöntem sorunlarınızı kısmen çözecektir. Eğer cihazınızda Home tuşu bu yöntemden sonra stabil olarak çalışmazsa Apple Yetkili Servisine başvurun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here