Iphone Şifrelerini Kıran IP-BOX Gerçek mi?

0
111
views

ip-boxThe Daily Mail gazetesi tarafından araştırılan ve keşfedilen IP-BOX isimli bir kutunun Iphone şifrelerini yok ettiği görüldü. Ayrıca yok etmekle kalmayıp, yeni bir şifre kurulmasına da imkân sağlıyor.

IP-BOX Iphone Telefonlarındaki Şifrelerini Nasıl Kırıyor?

Iphone, şifreleme sistemi çok yüksek olan bir telefondur. Girilen 5 yanlış şifrelemenin ardından, telefon otomatik olarak kapanır ve verilerini siler. Fakat IP-BOX kutusu ile Iphone telefonlarının şifreleri defalarca yanlış girilebiliyor ve telefonun kapanması engelleniyor. Konulan dört haneli şifreler sürekli denenerek, minimum 5-6 saniye, maksimum ise, 17-18 saat arasında Iphone şifresi kırılıyor, hatta dosya ve veriler olduğu gibi kalıyor. Kırılan şifrenin yerine farklı bir şifre konularak, Iphone telefonlarına kolayca ulaşım sağlanıyor.

IP-BOX Ürününün Amacı Nedir?

İngiltere ticaret sitelerin satılan IP-BOX cihazlarının amacı, telefonunun şifresini unutan kişilere yardımcı olmaktır. Şifre kırma işlemi ile kişilerin kendi fotoğraflarına, rehberlerine ve önemli dosyalarına ulaşması hedeflenmiştir. Üretilen cihaz, telefon sahiplerinin işine yaramaktan ziyade, kurcalayanların işine daha çok yarayacak gibi gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here