İOS Telefonlarda Google Rehber Nasıl Kullanılır?

0
54
views

İOS Telefonlarda Google Rehber Nasıl Kullanılır?

google-rehberGoogle Places olarak da bilinen Google Rehber, uzun yıllardır Türkiye’de de kullanılan bir uygulama olarak bilinmektedir. Özellikle web sitesi yapmak zahmetine girmeyen şirketlerin sıklıkla tercih ettiği bir program olan Google Rehber, Google gibi dünya devi bir markada şirket isminin yer alması için oldukça etkin bir uygulama olarak akıllarda kalmaktadır.

Google Rehber Nedir?

Firmaların temel bilgilerini içeren bir rehber olarak Google üzerinde yer alan bu Rehber sistemi, mevcut olan şirketin adının Google’da aranması halinde şirketin konumunu, haritadaki yerini, telefon numarasını, adres bilgisini, web sitesini, çalışma saatlerini ve şirkete dair pek çok bilgiyi göstermeye yarayan bir uygulamadır.

Şirkete dair her türlü bilginin tek bir noktada toplanmasını sağlayan Google Rehber uygulaması, o bölgeye ait tüm benzer firmalarla birlikte ortak hazırlanan bir rehberdir.

İOS İşletim Sisteminde Google Rehber Kullanımı

İOS işletim sisteminde Google’a ait pek çok özellik kullanılmayabilmektedir. Google Rehber uygulaması da bu uygulamalar arasında yer almaktadır.

Google Rehber uygulamasını İOS telefonlarda kullanabilmek için yapmak gereken oldukça basit bir işlem bulunmaktadır. CardDAV ve CalDAV adı verilen iki uygulama sayesinde adres defteri ve takvim gibi pek çok Google’a ait uygulama gibi Google Rehber uygulaması da İOS işletim sistemlerinde gözükmekte ve kullanılabilmektedir. Google Rehber’i görüntüleyebilmek için tek yapmak gereken bu uygulamaları indirmek ve telefona kurmaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here