Isınan Laptop İçin Çözüm Önerileri

0
29
views

Isınan Laptop İçin Çözüm Önerileri

Özellikle yaz aylarında laptop
ların gereğinden fazla ısınması son derece mühim bir olaydır. Isınan laptoplar bir takım sorunlar yaşayabilir ya da bozulabilir. Bu durum yalnızca yaz aylarında yaşanmaz kış aylarında da yaşanabilmektedir. Bu olayın engellenmesinin yolları vardır. Laptopların ısınmasının nedeni anlaşılırsa engellenmesi daha kolay olacaktır.

Laptoplar Neden Isınır?

Bilgisayarların ısınması aslında doğrudur bu olay laptopların doğru çalıştığının bir göstergesidir. Fakat eğer sıcaklık bir noktada toplanıyorsa o zaman sorun var demektir. Bilgisayarlar elektrik ile çalıştığından kablolardan geçen elektrik akımının karşılaştığı direnç ne kadar büyük olursa o kadar ısı ortaya çıkar.

Eğer bilgisayarınız hava almayan yerde ise o zaman ısınabilir bunun dışında eğer laptopun bulunduğu ortam içerisinde hava akımı sağlanmıyorsa o zaman da bilgisayar ısınabilir. Laptopun genel temizliği yapılmalıdır aksi takdirde aşırı ısınma meydana gelebilir.

Laptopun Isınmaması İçin Bazı Kolay Öneriler

Eğer laptopunuz çok fazla ısınıyorsa öncelikle bunun sebebini öğrenmeniz gerekmektedir. Genellikle laptop hava alamadığından ısınmaktadır. Bunun için bir kitap veya kalın bir şey kullanarak bilgisayarın nefes almasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca hazır olarak satılan dizüstü soğutucuları satın alarak kullanabilirsiniz.

Isınan laptopun içinin açılıp temizlenmesi de bu sorunun çözülmesine yardım edecektir. Eğer devamlı olarak böyle bir problem yaşıyorsanız o zaman bir uzmandan yardım alarak bu sorunu çözebilirsiniz. Aksi takdirde bilgisayarınız bir takım sorunlar yaşayabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here