Letgo Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

0
48
views

letgoGünümüzde artık pek çok şey için interneti kullanıyoruz. Dolayısıyla mobil uygulamalar adeta elimiz, ayağımız haline geldiler. Mobil ilanların ücretsiz sergilenmesini ve kişilerin satmak istedikleri eşyaları için onlara bir pazar ortamı sağlayan Letgo bu uygulamalardan biridir. Letgo bu yıl, Naspers’ den 100 Milyon Dolarlık bir yatırım aldı.

Bu yatırım Letgo’ya ABD pazarına giriş imkânı sağlayacak. Letgo henüz geçen Şubat ayında Google Play Store mağazasında bulunmaya başladı ve sonrasında App Store’da yerini aldı. Çok kısa sürede adeta viral bir yayılım gösterdi. Yapılan araştırmada Letgo kullanıcılarının şimdiye kadar yaklaşık 500 bin ilan yayınladıkları tespit edildi.

Ayrıca Letgo; Türkiye, İtalya, Norveç ve İsveç gibi ülkelerde ücretsiz mobil alışveriş uygulamaları listesinde ilk sıralarda yer almaktadır. Bu başarıyı elde etmesinde birtakım özelliklerinin etkin rol oynadığı düşünülüyor. Örneğin Letgo, kullanımını oldukça basit, kolay ve anlaşılır bir hale getirmiş. Bununla beraber masrafları yani maliyetleri ortadan kaldırmış.

Letgo üzerinden bir ilan vermek istediğinizde satmak istediğiniz ürünün fotoğraflarını çekip sisteme yükledikten sonra bu ürün için bir tarif yazmanız ve belirlediğiniz fiyatı bildirmeniz yeterlidir. Letgo pek çok mobil pazarın aksine bu alışverişlerden komisyon almaz. Aynı zamanda alıcı ve satıcılara mesajlaşabilecekleri sohbet imkânı sunar. Tüm bunlar sebebiyle kullanıcıları için sıcak ve samimi bir pazar yarattığı söylenebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here