Linkedin Nedir ve Nasıl Kullanılır

0
186
views

linkedinDünyanın en büyük profesyonel ağı olan linkedin, 400 milyon üyesi ile zirvede.

Bu yazımızda sizlere Linkedin nedir kısaca bahsedeceğiz. Linkedin ile çevrimiçi profesyonel kimliğinizi oluşturabilirisiniz. Okul ve iş arkadaşlarınızla bağlantı halinde kalabilirsiniz. Profesyonel fırsatları, yeni girişimleri ve iş anlaşmalarını keşfedebilirsiniz. Yaptığınız işte en iyisi olmanız için ihtiyaç duyduğunuz en yeni fikirleri, haberleri ve iç görüleri öğrenebilirsiniz. Yani linkedin kullanıcılarına profesyonel anlamda kariyer ve iş ortamında paylaşımların yapıldığı sosyal bir sitedir.

Linkedin nasıl kullanılır?

Linkedin’e ilk olarak kayıt olmanız gerekmektedir. Platformun resmi sitesine giriş yaparak ekranda açılan kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Yalnızca burada formu doldururken isim ve soyisminizi doğru girmeniz gerekmektedir. Sisteme kayıt olup giriş yaptıktan sonra karşınıza profesyonel anlamda profil oluşturabileceğiniz bir ekran çıkacaktır. Bu profili de tamamladıktan sonra çevrenizdeki arkadaşlarınıza ulaşabilmeniz adına e-posta adresinize de giriş yapmanız gerekmekte.

Etkili şekilde linkedin kullanımı için platforma üyelik gerçekleştirdikten sonradetaylı bir profil ve profil resminiz olması gerekiyor. Platformdaki sosyal ağı geliştirmeye çabalamak, ilginiz olan iş kolu ile ilgili konularla ilgili kelimeleri yazarak karşınıza çıkan profilleri incelemeniz gerekmektedir. Bu sayede kullanıcıların karşılıklı olarak faydalı olabilmeleri ve iletişim kurmaları da mümkün olabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here