macOS Sierra 10.12.4 Final Sürümü Yayınlandı

0
40
views

Apple şirketi bilgisayar kullanıcıları için de güncelleme yapmayı unutmadı. Bütün cihazlarına peş peşe güncellemeler yayınlayan şirket, son olarak Apple MAC kullanıcıları için macOS Sierra 10.12.4 güncellemesini sundu. Yayınlanması ile birlikte milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen güncelleme oldukça beğenildi. Performans ve sistem hataları konusunda çeşitli özelikler getiren Apple şirketi, iOS cihazlarında sıkça kullanılan bir özelliği de MAC cihazlara ekledi.

macOS Sierra 10.12.4 ile Gelen Yenilikler

Şirket bu güncelleme ile bazı sorunları da ortadan kaldırdı. İlk olarak performans ve hız konusundaki sorunlar giderildi. Bir süredir test aşamasında olan macOS Sierra 10.12.4’ün final sürümü de kullanıcıların beğenisine sunuldu.

macOS Sierra 10.12.4 güncellemesi ile ilk olarak göze çarpan özellik Night Shift modu oldu. Bilindiği üzere bu özellik uzun bir süredir iOS cihazlarında kullanılıyordu. Müşterilerinin sağlığını da düşünen şirket, yeni güncellemesi ile artık kullanıcılarının gözlerini koruyacak.

Night Shift özelliğini merak edenler için kısa bir bilgi verelim. Bir süre önce iOS’ta yayınlanan bu özellik aktif edildiği takdirde ekranda bulunan mavi ışık yavaş yavaş sarıya geçiş yapıyor. Uzmanlara göre geceleri bilgisayar, telefon ve elektronik cihazların ekranlarındaki mavi ışık gözü bozuyor. Bunun farkında olan Apple şirketi ise Night Shift özelliği ile gözün bozulma riskini ortadan kaldırıyor.

Bu modu ilk olarak ekran ayarından aktif hale getirebilirsiniz. Daha sonra günlük zamanlı olarak da ayarlamanız mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here