Microsoft Edge Sekme Önizlemesi Nasıl Kapatılır?

0
93
views

Microsoft Edge’nin her geçen gün kullanıcısı artmaktadır. Bir internet tarayıcısı olan Microsoft ürünü Edge Windows 10 versiyonunu kullanan tablet ve bilgisayarlara hitap ediyor. Edge oldukça modern bir arayüze sahip ve kullanıcısını İnternet Explorer ile yaşanan sorunlardan kurtarıyor. Üstelik Microsoft Edge Outlook, Cortana, One drive gibi bazı hizmetlerle de uyumlu. Windows 10 paketiyle birlkte gelmiş olan Edge tarayıcısı hakkında geride bıraktığımız aylarda Microsoft bazı testler yapmıştı. Amaç Edge’nin diğer tarayıcılardan daha iyi olduğunu göstermekti. Test sonucunda cihazın pilinin daha uzun ömürlü olduğu görülmüştü. Test tekrarlanmış ve kendini kanıtlamıştı. Buna rağmen adı yeterince duyulmamıştı. Nedeni ise sahip olduğu bazı özelliklerin kullanıcıda rahatsızlık uyandırmasıydı. Rahatsızlık yaratan özelikler arasında sekme önizlemesi idi. Bazı kullanıcılar microsoft edge sekme önizlemesi nasıl kapatılır, sorusuna yanıt bulmaya uğraştı.

Açılmış olan yeni bir sekme üzerine fareyle gelenler önizleme ile karşılaşıyor. Henüz sayfaya geçiş yapmadan gözlenen önizlemeyi kullanmaktan vazgeçenler bazı yolları takip ederek bundan kurtulabiliyor. microsoft edge sekme önizlemesi nasıl kapatılır, diye merak edenler önce Windows arama kutusu aracılığı ile regedit’e ulaşmalı. Buradan da şu sıra takip edilmeli:

HKEY_CURRENT_USER> SOFTWARE> Classes> Local Settings> Microsoft> Windows> CurrentVersion> AppContainer> Depolama> Software> microsoft.microsoftedge_8wekyb3d8bbwe> MicrosoftEdge> TabbedBrowsing.

TabbedBrowsing’e ulaştıktan sonra sağ tıklama> New> DWORD değeri’ne kadar ulaşılmalıdır. Bu aşamada bir dosya görülecektir. Dosya adının TabPeekEnabled olacak şekilde değiştirilmesi gerekir. Dosyaya çift tıklayarak açıldığında sıfır değeri görülüyorsa işlem tamamlanmış olacaktır. Microsoft Edge yeniden başlatıldığında artık sekme önizlemesi çıkmayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here