Note 7 Cihazının Patlaması İle İlgili Dedikodular

0
111
views

Note 7 Samsung’un son çıkardığı ürünler arasında yer alır. Cihaz piyasaya sürülürken Galaxy serisinin tüm üstün özelliklerini bünyesinde barındırmasıyla dikkat çekmişti ancak kısa bir zaman sonra kullanıcılardan batarya ile alakalı birçok şikâyet alındı. Bu şikâyetlerin insan yaşamını tehdit eder boyutta olduğu Note 7’nin bataryasının patlama haberleri ile gündeme düştü.

Note 7 Bataryası Patladı

İlk olarak Avustralyalı bir kullanıcının yaşadığı patlama skandalı insanların batarya ile ilgili sorunlarını güçlendirmiş oldu. Bu olayın akabinde birkaç patlama haberi daha gündeme düştü ve en son Türkiye’de de bu olayın bir örneği yaşandı.

Note 7 İçin Değişim Kampanyası

ABD havayolu şirketleri Note 7’nin uçağa alınmasını yasakladı ve bu karar ABD’den sonra İskandinav ülkelerinde de kazaları önlemek amacıyla uygulamaya konuldu. Samsung olayların ciddiyetinin farkında olduğunu belirtti ve Note 7’yi piyasadan kaldırmak için önemli adımlarda bulundu. Sürümlerin geri toplanması ve kullanıcıların telefonlarını değiştirmek için Samsung’a çağrılması gibi birçok somut adım atıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here