Periscope Hesabını Nasıl Silebilirim?

0
60
views

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte akıllı telefon ve tabletler üzerinden canlı yayın yapmak basit bir hale gelmiştir. Canlı yayın konusunda zirvede yer alan Periscope uygulaması, milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Konumuzun detayında ise sizlere Periscope hesabı silme hakkında adım adım bilgi vereceğiz.

Bilindiği üzere özellikle sosyal medya, mesajlaşma ve diğer uygulamalarda hesap silme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Site üzerinde bulunan formlar doldurularak ya da gerekli işlemler yapılarak hesaplar kalıcı olarak kaldırılabilmektedir. Ancak Periscope uygulaması bu aşamada kullanıcılarını biraz yormaktadır. Bilindiği üzere Periscope sayesinde yüzlerce canlı yayına tek bir tıkla ulaşabilirsiniz. Ancak hesabınızı silmek ya da güvenlik amaçlı olarak bilgileri kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu aşamada uygulamayı silmek hesabınızın silinmesi için yeterli olmayacaktır. Aşağıdaki adımları uygulayarak hesap silme işlemini sorunsuz şekilde yapabilirsiniz.

PERİSCOPE HESABI SİLME

Periscope’de bulunan hesabınızı silmek için yardım merkezi üzerinden şirket yetkililerine mail atmalısınız.

Akıllı telefonunuzdan ya da kişisel bilgisayarınız üzerinden;

-İlk olarak Periscope uygulamasında ya da resmi sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın.

-Daha sonra müşteri hizmetleri ya da yardım merkezi kısmına giriş yapın.

-Buradan Contact Us butonuna basarak, mail gönderme kısmına geçiş yapabilirsiniz.

-Gelen ekranda adınızı, e-mail adresinizi girdikten sonra Subject kısmına ‘Delete Account’ yazın. Daha sonra Category ekranında da ‘Account Deletion’ kısmını seçmelisiniz.

-Son olarak Message kısmına,

“Hello! I would like to delete my account. Thank you.” yazın.

-Ayrıca sürecin hızlanmasını istiyorsanız File Attachment kısmına da ehliyet ya da kimlik fotokopinizi ekleyebilirsiniz. Ancak ehliyet ve kimlik kartınızı gönderirken önemli yerleri kapatmayı asla unutmayın. Aksi takdirde bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir.

Formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra “Sen E-Mail” butonuna basarak başvurumuzu gerçekleştirmiş olacağız. Periscope yetkilileri ise tarafınızdan gelen maili bir süre inceledikten sonra hesap kapatma işlemini yapacaktır. Periscope üzerinden kalıcı olarak hesap silme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca hesabı kapatmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Periscope hesabınıza kalıcı olarak sildiğiniz takdirde canlı yayın verileriniz, arkadaş listeniz ve kaydettiğini yayın listeleri kalıcı olarak silinecektir. Bu işlemin dönüşü yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here