Pokemon Go Multiplayer Savaşları Nasıl Yapılır?

0
64
views

 

pokemon-go-androidPokemon Go’da pokemonlar evrimleştirilerek daha güçlü pokemonlar elde edilebilmektedir ve bu da pokemonların diğer pokemonlar ile girdikleri savaşları kazanabilmeleri için olmazsa olmazlardandır. Evrimleştirilerek güçlendirilmiş pokemonlar ve GYM’ler ile multiplayer yani bir diğer adıyla çok oyunculu savaşlar yapılabilmektedir. Pokemon Go’da sadece GYM üzerinden multiplayer savaşı yapılabilmektedir ancak karşı takımda mutlaka GYM olma gereksinimi bulunmamaktadır. Kişinin kendi takımında bir GYM varsa pokemon burada da eğitilerek savaştırılabilmektedir.

Pokemon Go’da Pokemonumu Nasıl Savaştırabilirim?

GYM savaşları hem öğrenmesi kolay hem de oldukça kısa süren savaşlardandır. Pokemon Go’daki multiplayer savaşlarında tur usulü uygulanmamaktadır ve bunun yerine gerçek zamanlı bir savaş sistemi mevcuttur.

Pokemon Go’daki çok oyunculu savaşlarda esas saldırı olan Fast Attack, hem stamina yenilemektedir hem de hızlı vurmaktadır. Diğer skill ise stamina harcamaktadır ve ilk skille göre daha fazla vurmaktadır. Savaş sırasında dileyen pokemon sahipleri parmaklarını sağa ya da sola hareket ettirerek yön verebilmektedirler. Aynı şekilde parmak ile basılı tutulduğunda stamina harcatan ikinci saldırı yapılmakta iken, parmak hızlı bir şekilde çekildiği zaman da ilk saldırı gerçekleştirilmiş olmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here