Spotify Hisseleri İşlem Görmeye Başladı

0
43
views

Bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkan Spotify dünya üzerinde en çok indirilen müzik dinleme uygulaması olarak kayıtlara geçmiştir. Türkiye’de de binlerce aktif kullanıcıya sahip olan Spotify uygulamasının cüzi miktarlarla profesyonel hizmet sunması internet aleminde sıklıkla dile getirilen konulardan birisidir. Özellikle müzik arşivi yapmak isteyen kullanıcılar ilk olarak Spotify indirerek kendi arşivlerini oluşturmaktadır. Son dönemlerde yapılan güncellemeler ile Youtube entegre özelliğine imkan tanıyan Spotify’ın kendisini sürekli olarak geliştirdiği ve kullanıcı odaklı gelişim yaptığı gözlemlenmiştir. Var olan popülaritesini her geçen gün hızla arttıran Spotify’ın dünyaya açılması ise gelen bir diğer önemli bilgidir.

Spotify hisseleri borsada işlem görmeye başlamıştır.

Dijital müzik sektörünün markası haline gelen Spotify abone sayısı bakımından ön planda olan ve sürekli olarak ön planda bulunan uygulamalardandır. Kısa süre önce halka açılma kararı alan Spotify’ın bu kararı dikkat çekmişti. Özellikle yatırımcıları heyecanlandıran açıklamaların peş peşe gelmesi ve halka açılacak olan Spotify’ın göz önünde bulunması sektöre yeni bir bakış açısı katacak cinsten oldu. Spotify ise hisselerini halka açmaya karar vererek önemli bir atılım sağladı. Basit bir uygulama olarak piyasaya giriş yapan ve ilk olarak insanların dikkatini çekip bu seviyeye gelen Spotify isimli uygulamanın gelecekte hangi noktaya kadar çıkış yapacağı merak edilirken borsaya giriş yapması ise birçok sektörün kapısını aralamış oldu. Spotify bu hamlesi ile markalara da ışık tutmuş oldu.

New York borsasında halka arz edilen Spotify hisseleri yoğun ilgi görmeye başladı. Hisse başına 165 dolardan işlem gören Spotify’ın değeri toplam 29.6 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. Bir uygulamanın borsaya girişi ancak bu kadar hızlı olabilirdi ve Spotify bunu başaran ilk uygulamalardan birisi oldu. Wall Street Journal verilerine göre Spotify markasının halka arz edilmesi bugüne dek yapılmış üçüncü en büyük teknoloji halka arzı olarak tanımlandı. Böylece Spotify’ın ne kadar önemli bir atılım yapmış olduğu gözler önüne serildi. Hisseleri şuan itibariyle resmi olarak işlem gören Spotify’ın gelecekte ne gibi çalışmalar yapacağı merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here