Telefonda Şarj Ömrünü Uzatmanın Yolları

0
104
views

Bildiğimiz üzere akıllı telefonlar hayatımızda büyük bir yer kaplamaktadırlar. Yanımızda mutlaka şarj aleti taşırız veya evden çıkmadan önce telefon şarjı tam olmadan içimiz rahat etmez. Bir kaç sene öncesindeki telefonlarımızın şarjı 1 hafta dayanabiliyor iken, nasıl oluyor da şimdikilerin bu kadar çabuk şarjı bitebiliyor bu telefonların? Endişe etmeyin bir kaç işlemle telefonunuzun şarj ömrümü maksimuma çıkartabilirsiniz.
Arka plan uygulamalarını kapatmakla başlayın. Kullanmadığınız arka plan uygulamaları boşuna şarj yer. Wi-Fi’ınızı kapatın. Ekran parlaklığını kısabilirsiniz. GPS açıksa kapatın. GPS çok fazla enerji sarf eder. Bunun haricinde sosyal medyaların bildirimlerini kaldırın. Bu da fazlasıyla enerji harcanmasına sebep olur. Enerji performansını size daha verimli kılan android uygulamalarını yükleyin. Telefonunuzu sıcak havaya maruz bırakmayın. Bu da fazlasıyla şarjı tüketen bir unsurudur.

Cihazınızda güç tasarrufu modunu açın. Titreşimi kapatın. Senkronizasyonu kapatın. Bulut sistemler ile telefonunuzu senkronize ederek fotoğraflar, rehber, ayarlar gibi verilerinizi anlık olarak yedekleyebilirsiniz. Ancak bunlar otomatik olarak açık olduğu zaman fazladan batarya tüketmektedir. Senkronizasyonları kapatarak batarya ömrünü uzatın. Animasyonları kapatın. Android telefonlarda animasyon geçişleri şık durmaktadır. Ancak bunlar hem bataryayı hem de ram’i sömürmektedir. Animasyon sürelerini kısaltarak veya kapatarak batarya süresini uzatabilirsiniz. Canlı duvar kağıtlarından kaçının.

Canlı duvar kağıtları, telefonda sürekli bir aktiflik sergilediği için fazlasıyla batarya ömrünü kısaltır. Son olarak bunlar da fayda etmiyorsa bataryanızı değiştirmenizde yarar var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here