The Last Of Us : Remastered İncelemesi

0
38
views

Bu oyunu Playstation 4’te oynamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü; oyunun grafik açısındna kalitesi anlatılamayacak derecede mükemmel ötesi bir konumda. Bu oyunu oynayan kişilerin neredeyse tamamı oyundan son derece memnun durumdalar. The Last of Us’un temasını sizlere kısaca şöyle anlatabilirim;

Bir insan düşünün. Hayat mücadelesi ve savaşlardan ağır yaralı bir şekilde çıkmış bir kişi. Yaraları bu kişiye hem çok acı çektiriyor hem de oldukça fazla yorgunluk hissi veriyor. Düşmanları ile yakın temas kurarak onları yok etmek istiyor ama almış olduğu darbeler sonucunda yaraları bu duruma izin vermiyor. Tek başına hayat mücadelesi içindeki oyun kahramanının yanında taşıdığı cephanelik bitmek üzere ve etrafta bir sürü yaratıklar koşuşturma içerisinde. Elinde kalan cephanelikler ile orada bulunan yaratıkları vurmak zorunda ama tek şart var oda her bir yaratığı tek bir mermi stoğu var. Onun için dikkatli bir şekilde silahını kullanması gerekiyor. Etrafta dolaşırken sessiz olmak bu oyunun altın kurallarından bir tanesi. Etrafa yayılan ölümcül virüsler dünyadaki insanların beyinlerine nakış ederek onları adete birer tehlikeli yaratığa dönüştürüyor.

Bu anlatmış olduğum olaylar sizlere hikaye veya roman olarak gelebilir. Fakat oyunun kalitesi, grafikleri ve işlevsellikleri o kadar gerçekçi olarak tasarlanmış ki istesenizde istemeseniz de kendinizi oyunun bir parçası olarak görüyorsunuz. Playstation 4’te oynayabileceğiniz ve önerebileceğim en iyi oyunların başlarında geliyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here