Twitter’da @Yanıtlar Ne Anlama Gelir

0
38
views

Twitter’da pek çok kişinin bilmediği birçok terim bulunmaktadır. Bunlardan biri de @yanıtlardır. @Yanıtlar’ın diğer güncellemelerden farkı çok kişi tarafından hala bilinmemektedir. Bununla beraber Twitter’ı yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar tarafından da bu konu forumlarda ve çeşitli internet sitelerinde en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.

@Yanıtlar dediğimiz şey Twitter’da bir kişinin diğerine gönderdiği ve bu iki kişi dışında gizlilik ayarları dâhilindeki herkesin görüntüleyebildiği başına @ koyulup kullanıcı adı girilen mesajlardır. Bu mesajların normal güncellemelerden tek farkı başlarına @ ve kullanıcı adı gelmesidir. Yani buradan da anlayabileceğiniz gibi @kullanıcı adıyla başlayan güncellemeler @yanıtlardır.

@Yanıtları herhangi birine herkesin görebileceği şekilde cevap vermek amacıyla kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile bir kişiye cevap vermeniz için o kişiyi takip ediyor olma zorunluluğunuz yoktur. Aynı zamanda size gönderilen tüm @yanıtlar bağlan sayfasındaki bahsedenler bölümünde görülür. Bununla beraber nasıl ki @kullanıcı adı ile başlayan güncellemelere @yanıtlar deniliyorsa herhangi bir yerinde @kullanıcı adı olan tweetler de bahsedenler adını alır.

Ayrıca eğer hesabınız gizliyse bu @yanıtları ve bahsedenleri sizi takip etmeyen kişiler göremez. Twitter ve diğer pek çok sosyal medya sitesi internet üzerinde istediğimiz gizliliği sağlayabilmemiz amacıyla kullanıcılarına çok yardımcı olmaktadırlar. Bu nedenle sosyal medya sitelerini kullanırken gerekli ayarları yaparak hesabınızı koruduğunuzda mağdur olma ihtimaliniz oldukça düşüktür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here