Twitter’in DM Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

0
41
views

twitter-dmBilgi akışının en hızlı ve yoğun şekilde gerçekleştiği vazgeçilmez sosyal paylaşım sitesi Twitter milyonlarca kullanıcıya ulaşmış durumdadır. Twitter özellikle gençlerin, sanatçılar, habercilerin favori paylaşım sitesidir. Kullanıcı sayısı günden güne artan bu sosyal paylaşım sitesi adeta bir haber sitesi gibi enformasyon akışı sağlamaktadır. Bu özelliği ile daha da çekici hale gelen Twitter bir yeniliği tanıtmıştı. Twitter’ın DM bildirim özelliği kullanıcıların oldukça ilgisini çekti.

Kullanıcıların bu özellikten faydalanabilmeleri için hesapları üzerinden izin vermeleri gerekmektedir. Peki Twitter’ın DM bildirim özelliği nasıl aktif hale getirilir, yanıtı oldukça basit ancak öncesinde Dm özelliğinin sağladığı kolaylıkları bilmek gerekmektedir. Atılan mesajların gözden kaçması DM özelliği ile engellenmiş oluyor.

Dm Özelliğini Aktif Hale Getirmek İçin İzlenecek Adımlar

İlk olarak belirtmek gerekir ki, bildirim penceresi oldukça anlaşılır ve basit bir tasarım ile dizayn edilmiştir. Mesajlara cevap verebilmek için Dm penceresine gitmek yeterli olmaktadır.

Özelliği aktif hale getirmek için; menüden mesajlar kısmına girmek gerekiyor. Bu kısım sol üst tarafta bulunmaktadır. Daha sonra kullanıcının karşısına bir pencere açılacaktır. Seçeneklerle karşılaşan kullanıcı Dm özelliğini aktif hale getirmek için “Mesajlar için masaüstü bildirim almak ister misin?” sorusuna yanıt vermelidir. Bu aşamada ise sorunun yanında bulunan “Evet” butonuna tıklamak gerekmektedir. Bu aşamaların ardından tarayıcı kullanıcıdan izin istemektedir. Izin verildikten sonra işlem başarıyla tamamlanmış olmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here