Ünlü Fizikçi Uyarıyor

0
31
views

Stephen Hawking Uyardı Buna Rağmen O Tarihi Adım Atıldı 

Neredeyse 100 yıldır teknolojinin ve gökbilimcilerin ilgi ve araştırma konusu olan dünya dışı yaşamlar hakkında günümüzde birçok teori mevcut. Diğer medeniyetlerin çok uzakta olduğu için hala mesaj dalgalarının bize ulaşmaması, kendilerini yok etmeleri, bizim teknolojimizin o mesaj dalgalarını algılamada ilkel kalması ya da en kötüsü koskoca evrende sadece bizim varlığımızın olması gibi ortaya atılmış pek çok teori vardır. Bunlardan hangileri doğru hangileri yanlış şuan bilmiyoruz ama ünlü fizikçi Stephen Hawking, bizim dünya dışı varlıklarla iletişime geçmemizin sonunu getireceğini düşünmektedir.

Stephen Hawking, ünlü fizikçi, fikirleriyle birçok teknolojik gelimi sağlayarak bize çağ atlatmış bir bilim insanı. Her zaman dünya dışı varlıklarla iletişime geçersek sonumuzun geleceği uyarısında bulunmuş ve sonuna kadar savunmuştur. Buna rağmen gökbilimciler keşfettiği, bizim gezegenimize çok benzeyen bir diğer gezegene mesaj gönderdiler. 12 ışık yılı uzaklıkta bulunan bu gezegende eğer medeniyet varsa ve mesaj oraya ulaşırsa, geri dönüş tam 25 yıl sonra yani 2042 yılında olacak. Tüm uyarılara rağmen bu adımı atan gökbilimciler, tarihin neredeyse en büyük adımını atmış bulunuyorlar.

Yıllardır filmlere, romanlara hatta neredeyse bütün sanat ve fikir toplumlarına konu olan bu dünya dışı varlıklar konusu eskiden beri bilim adamları ve gökbilimcilerin en önemli konusudur. Bu yüzden 25 yıl sonra bu gezegenden geri dönüş gelirse çok büyük bir tarihi olay olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here