Uzayda Tatil Yapmak İster Misiniz?

0
104
views

Teknolojinin hızla geliştiği çağımızda artık uzaya da tatil amaçlı lüks otel kurulacaktır. Rus uzay kuruluşu Roscosmos kurumu tarafından yapılan son açıklamaya göre, uzay istasyonu üzerine lüks bir otel kurulacağı projesi dile getirildi. Yalnızca tek bir gecelik konaklama ücretinin oldukça yüksek olacağı uzay oteli için kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, yalnızca 7 gün içerisinde 40 milyon dolar civarında yüksek bir harcama yapılmıştır. Bu sayede bireylerin uzay konforunda lüks bir otelde tatil yapmasına imkan sunan Roscosmos firması, ayrıca ek olarak 20 milyar dolarlık ödeme sayesinde tatilcilerine kozmonot eşliğinde uzay yürüyüşü düzenleyeceği sinyali de verdi.

Uzay Oteli Ne Gibi Özelliklere Sahip Olacak?

Henüz detaylı olarak bilgiler sunulmasa da Roscosmos firması tarafından kısa bir süreçten sonra hayata geçirilmesi hedeflenen uzay oteli pencereleri 23 santimetre çapında olacak, otelde toplamda 4 adet uyku odası yer alacaktır.

Buna göre firma tarafından yapılan açıklamada, uzay otelinin ilk etapta 12 kişiye tatil hizmeti sunacağı ve uzay otelinde yalnızca tek bir gecelik için tatilcilerden 5,7 milyon dolar gibi dudak uçuklatabilecek düzeyde ücret talep edileceğini belirtmiştir.

Uzay Otelinin Yoğun İlgi Görmesi Bekleniyor

Roscosmos firması tarafından belirtildiği üzere uzay otelinin ciddi anlamda talep alması söz konusudur. İleriki dönemlerde daha detaylı bilgilerin sunulması beklenen uzay oteli hakkında firma tarafından şimdilik özet bilgiler aktarıldı.

 

Sonraki İçerikKameralı Sohbet Sitesi Bambaşka
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here