Windows 10 Creators Update Hakkında Bilgiler

0
25
views

Microsoft şirketi tarafından tüm dünyadaki kullanıcılarına sunulan Windows 10 Creators, yeni özellikleri ile dikkat çekiyor. Kullanıcılar ise Windows 10 Creators güncellemesi ile birlikte hangi özelliklerin geleceğini merak ediyorlar.

Windows 10 Creators Özellikleri

Güncellemeden kısadan bahsedecek olursak; daha çok 3D, oyun yayıncıları ve artırılmış gerçeklik alanında içerik oluşturanlara hitap edecek.

Paint ve 3D Özellikleri

Paint uygulaması hemen hemen bütün Windows sürümlerinde bulunmaktadır. Windows 10 Creators ile Paint artık bambaşka bir boyuta geçiyor. Yeni Paint 3D ile artık üç boyutlu nesneler oluşturma imkanınız bulunuyor. Tabi yine basit resim düzenleme işlemleri de olacak. Ayrıca Paint 3D ile .fbx ve .3mf uzantılı dosyaları da açmanız mümkün olacak. Zirvetekno

Karma Gerçeklik

Ayrıca yeni gelecek olan Windows 10 Creators güncellemesi ile birlikte karma gerçeklik özelliği de gelecek. Edge üzerinden indirdiğiniz bir model ya da Paint’te çizdiğiniz bir 3D modeli gerçek dünyada görüntüleme imkânınız olacak. Bir oda oluşturup eşyaları da buraya yerleştirebilirsiniz.

Oyun Modu ve Oyun Yayıncılığı

PC oyunları denilince Windows işletim sistemi ön plana çıkmaktadır. En fazla oyun destekleyen ve en fazla oyun bulunan işletim sistemi Windows’tur. Yeni güncelleme ile birlikte Windows 10’a özel bir oyun modu daha eklenecek. Bu mod sayesinde oyun oynarken arka plandaki gereksiz uygulamalar ve bildirimler ortadan kaldırılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here