Windows 10 Pc’yi Modem Olarak Kullanma

0
45
views

Windows 10 Pc’yi Modem Olarak Kullanma

Teknolojinin ve internetin hayatın ta kendisi olduğu ve her türlü ihtiyacın internetten karşılanabildiği günümüzde, her daim her yerde internete gereksinim duyulmaktadır. Kablolu, kablosuz internet ağları arayışının ardından yeni bir alternatif sistem keşfedildi ve bilgisayarı modem olarak kullanma bir diğer adıyla sanal Wi-Fi yoluyla interneti paylaşmak daha da kolaylaştırıldı. Eğer kablosuz ağ kartı bu özelliği destekliyorsa, Windows 7 ve 8’de olduğu gibi Windows 10’da da bu işlemi gerçekleştirmek mümkün olabilmektedir. Ancak kablosun ağ kartı paylaşımı desteklemiyorsa internet paylaşımı açılamaz.

Sanal Wi-Fi İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  1. Komut istemcisi penceresi yönetici olarak açılır. Klavyede Win – X tuşlarına basılır ve “Komut İstemi (Yönetici)” seçilir.
  2. Bilgisayarda yer almakta olan kablosuz ağ adaptörünün uygun bir bir kablosuz cihaz olup olmadığını kontrol etmek amacıyla “Netsh wlan show drivers” komutu yazılır.
  3. “Hosted network supported: YES yazıyorsa “Nets wlan set hostednetwork mode=allow ssid=SistemYoneticileri.com key=Password

“Nets wlan start hostednetwork” alanları seçilir.

  1. “Ssid” alanına kablosuz ağ adı yazılır=SistemYoneticileri.com

“Key” alanına Wi-Fi şifresi yazılır. (8 haneli bir şifre belirlenir)

  1. İnternet erişimi olan ağ bağdaştırıcısından İnternet Bağlantıları paylaşımı açılır. Bunun için; Denetim Masası-Ağ ve İnternet-Ağ Bağlantıları tıklanır.

Wi-Fi adaptörünün üzerine imleç getirilerek sağ tıklanır ve özellikler seçilir.

Paylaşım sekmesinde “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın İnternet Bağlantısı üzerinden bağlanmasına izin ver” seçilir. Ev ağı bağlantısının altındaki kutucuğa Wi-Fi yazılır. “Tamam” tıklanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here