WordPresste Tema Nasıl Yüklenir

1
15
views

wordpress-temaWordPresste Tema Nasıl Yüklenir

WordPress ile sitenizin temalarını değiştirerek ziyaretçilerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz. Temaların wordpress’e kurulumu oldukça basit bir işlemdir. WordPresste tema yükleme için en basit yöntem, yönetim paneli üzerinden “yeni ekle” butonuna tıklayarak otomatik olarak çeşitli temaları yüklemektir.

Özel temaları ise FTP bağlantısı ile yükleyebilirsiniz. FTP bağlantılarının daha kolay ve hızlı olması için birçok program bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde güvenli ve kolay şekilde tema yüklemesi yapılabilir.

Gerekli programı bilgisayarınıza kurarak FTP bağlantısını sağlayın. İnternet ortamından beğeninize göre seçtiğiniz tema dosyasını, önce sıkıştırılmış ortamdan çıkarın. “wp-content” dizini içerisinde “themes” klasörüne gönderimi yapın. Uygulamayı sonlandırıp, wordpress yönetim paneline girerek “görünüm” sekmesine tıklayıp burada yüklediğiniz temayı seçerek etkinleştirme işlemini yapabilirsiniz.

WordPresste tema yükleme işlemlerinin bir diğer yapım şekli de yönetim menüsü üzerinden wordpress hazır temalarının kurulumudur. WordPress admin menüsünden panele giriş yapın. Görünüm/Temalar sekmesine tıklayın. Burada yeni ekle dediğinizde karşınıza, “Ara” Yükle” Öne Çıkan” seçeneklerini göreceksiniz.

Yükle seçeneği wordpress tema ya da benzer sitelerden indirdiğiniz sıkıştırılmış dosyaları seçerek, sisteme yükleyebilirsiniz. Ara bölümü wordpress sitesindeki temalar içerisinden hazır olanlardan, seçim yapmanızı sağlar. Burada öne çıkanlar daha uygun ve kullanılarak kalitesi kanıtlanmış temalardır. Son olarak tekrar görünüm menüsüne girerek seçtiğiniz temayı etkinleştirme işlemini yaparak, kullanmaya başlayabilirsiz. WordPresste tema nasıl yüklenir sorusuna verdiğimiz bu cevaplar, mutlaka işinize yarayacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here