Youtube Para Kazanma Nasıl Oluyor

1
59
views

İnternet üzerinden para kazanabilirsiniz. İnternet kullanımın artması ile web siteleri kişiler için yeni para kazanma yerleri olmuştur. Üstelik internetten para kazabilmek için mevcut işinizden ayrılmanıza gerek yok. Youtube birçok kişinin para kazandığı bir platformdur. Sizde bu platformu kullanarak para kazanabilirsiniz.

Youtube’a Video Yüklemek

Öncellikle ne ile ilgili videolar yapacağınıza karar vermelisiniz. Komik hayvan videoları, uzmanı olduğunuz alana dair bilgi içeren videolar yapabilirsiniz. Bu konu tamamen sizin yetenekleriniz ve ilgi alanlarınızla ilgilidir. Konuya karar verdikten sonra bir Youtube hesabı açmalısınız. Amatör kamera, cep telefonu kamerası ya da bilgisayar kamerasını kullanarak videolar hazırlayabilirsiniz. Montaj yaparak veya yapmayarak videoyu Youtube yükleyebilirsiniz.

Youtube Para Kazanmak

Youtube Ek Gelir Kaynağınız Olsun

Şunu bilmelisiniz ki Youtube aracılığı ile para kazanmak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmalısınız. Sabırlı olup sıkı çalışırsanız emeklerinizi paraya çevirebilirsiniz. Videolarınızın para kazanmaya başlaması için öncelikle Youtube ile ortak olmalısınız. Bu da yüklediğiniz içeriklere Google aracılığı ile reklam alarak gerçekleşir. Para kazanabilmek için kurallara uymalısınız. Eğer kuralları ihlal ettiyseniz veya kötü içerikli yorumlar yaptıysanız Youtube para kazanmanıza izin vermez. Hesabınızı oluşturduktan sonra ekranda beliren “Videolardan Para Kazan” butonuna tıklamalısınız. Ardından videoların altında ne tür reklamlar olacağına siz karar vereceksiniz. Bunları belirlerken videoların içeriğine uygun olmasına özen gösterin. Ardından Adsense hesabınızı da Youtube ile ilişkilendirerek kazanmaya başlayabilirsiniz.

1 YORUM

  1. çok kaliteli güzel bir yazı olmuş hocam, 2013 itibariyle yotube ciddi manada emek veren kişiler çok güzel kazanç sağlaya başladı, vehalalada çok güzel kazanıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here